خدمات زیبایی

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس یکی از روش های رایج به منظور بالا بردن ابروهاییه که رو به پایین دچار افتادگی شدن. این روش می تونه افتادگی خفیف ابروها رو برطرف کنه و چین و چروک های سطحی پوست رو از بین ببره و در نهایت چهره ‌ای شاداب تر رو به شما هدیه بده. در دامه می خوایم راجع به این روش، مدت ماندگاری و مواردی از این دست، اطلاعات بیشتری بهتون بدیم.

اینکه ابرو روی صورت و پیشانی به چه شکلی قرار گرفته باشه نتیجه مقاومت عضلات این قسمت هاست. معمولاً تو قسمت ابرو و پیشانی ماهیچه هایی هستند که میان دو تا ابرو قرار گرفتن و در به وجود آمدن خط اخم نقش مهمی دارن. کلاً ماهیچه هایی که بین ابروها هستن دارای اثر کششی رو به پایین روی ابروها هستن و باعث شکل گیری مختلف ابرو ها میشن.

تزریق بوتاکس به ابرو منجر به شل شدن ماهیچه ها میشه و به این ترتیب ماهیچه ها بیشتر میتونن کش بیان و نتیجه این میشه که تو این قسمت ابرو قوس بیشتری می گیره و خوش حالت تر میشه.

آیا ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس دائمی است؟

طول مدت ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس فقط در حد چند ماهه. ماندگاری اون حتی کمتر از لیفت ابرو با اندوتاینه. اما خوبی ای که داره اینه که خیلی راحته و با چند تا تزریق در کمترین زمان ممکن انجام می شه. اما نسبت به روش های دیگه عارضه کمی داره. البته اگه بخواین دائماً از بوتاکس ابرو استفاده کنین، عوارضش زیاد میشه. به طور کلی لیفت ابرو با بوتاکس موقتیه و کمترین عوارض رو نسبت به روش ‌هایی مثل فیلر و … داره.

میزان ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی داره؟

اینکه بوتاکس تزریق شده به ابرو یا پیشانی چقد دوام داشته باشه به عواملی مختلفی بستگی داره. اول از همه باید دید دقیقا بوتاکس می خواد به ابرو یا پیشانی تزریق شدن. همچنین باید دید عضلاتی که دچار چین و چروک شدن چه قدرتی دارن. عامل مهم دیگه اینه که بوتاکس مورد نظر از چه برندی باشه، چه حجمی از اون به ابرو تزریق بشه و اینکه پزشک مورد نظر چه روشی رو برای تزریق استفاده کنه. مهم تر از همه اینه شرایط پوستی بیمار چطور چطوریه و از چه جنسیه. همه اینا به سه خودشون تو مدت ماندگاری بوتاکس تاثیر میزارن.

میزان لیفت ابروها در بوتاکس چقدر است؟

اینکه بوتاکس ابرو تا چه حد می تونه ابروها رو لیفت کنه و بالا ببره، از فردی به فرد دیگه متفاوته و به عواملی مثل جنس عضلات فعال ( عضلاتی که فعال شدند و عضلات آرام رو به سمت بالا می کشن)، سن، حجم تزریف و عواملی از این دست بستگی داره.

 کاندیدای مناسب لیفت ابرو با بوتاکس

 در کل کسانی برای لیفت ابرو با بوتاکس مناسبن که دچار افتادگی پلک بالا باشن، بین دو ابروی اونها چین و چروک زیادی ایجاد شده باشه و یا اینکه حالت چشم های اونها جوری باشه که حس خستگی رو القا کنه. علاوه بر این اگه عضلات بین ابرو و پیشانی دچار افتادگی شده باشن یا چین های افقی پیشانی خیلی مشخص باشد، گزینه مناسبی برای این کار هستن. اما کسایی که برای این کار اقدام می کنن، نباید بیماری هایی مثل مشکل انعقاد خون، نارسایی کلیه، ام اس، بیماریهای قلبی عروقی، مشکل سیستم ایمنی داشته باشن. همچنین بدن اونا نباید هیچ گونه عفونتی داشته باشه. اگر هم واکسیناسیون انجام داده باشن، باید بوتاکس ابرو رو حداقل دو هفته بعد اون انجام بدن.

میزان حجم بوتاکس برای لیفت ابرو

اینکه هنگام لیفت ابرو چه مقدار بوتاکس باید تزریق بشه، در افراد مختلف متفاوته و به جنس عضلات اونها و همچنین مقدار افتادگی ابرو هاشون بستگی داره. اما اگه بخوایم عدد بگیم، برای بالا بردن ابرو ها به طور میانگین، ۱۲ یونیت بوتاکس مصرف میشه. در هر تزریق سه تایی حدود ۴ یونیت به ابرو تزریق میشه؛ یک تزریق در قسمت انتهایی دو ابرو و تزریق دیگه بین ابروها.

 در کل قسمت هایی از ابرو که باید بوتاکس دریافت کنن و حجم بوتاکس برای هر قسمت به شکل زیره:

برای خط اخم و یا همان بین دو ابرو،۱۲ واحد بوتاکس نیازه. برای از بین بردن چروک های بالای ابرو یا همون لیفت ابرو هم ۲ تا ۵ واحد بوتاکس باید تزریق بشه. خط و خطوط دور چشم هم به ۵ الی ۱۵ واحد بوتاکس برای هر سمت نیاز داره.

بالا بردن ابرو با بوتاکس چه مزایایی داره؟

بوتاکس یه روش زیبایی غیرتهاجمیه که نیاز به بیهوشی عمومی و تیغ جراحی نداره؛ بنابراین میشه اون رو تو مطلب انجام داد و احتیاجی به بستری شدن تو بیمارستان نداره. خیلی زود هم بیمار میتونه نتیجه اون رو ببینه؛ یعنی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق نتیجه تزریف مشخص میشه. همچنین دوره نقاهتش خیلی کوتاهه و عوارض خاصی نداره و میشه اون رو مطابق با سلایق مختلف انجام داد. بلافاصله بعد از انجام اون هم بیمار میتونه فعالیت‌های عادی و روزانه خودش رو از سر بگیره.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بوتاکس ابرو

نمی شه برای بوتاکس ابرو هزینه ثابت و مشخصی در نظر گرفت؛ چرا که عوامل مختلفی بر قیمت اون تاثیر میذارن؛ از جمله اینکه هر فرد به چه حجمی از ماده بوتاکس برای ابروهایش نیاز دارد، اینکه کلینیکی که برای بوتاکس مراجعه می کنین در کدام منطقه جغرافیایی و در کدام شهر واقع شده باشه.

مورد دیگه پزشکیه برای بوتاکس پیش اون میرین؛ هر چی نمونه کارهای این پزشک بهتر باشه و مهارت و سابقه بیشتری تو این کار داشته باشه؛ به همون اندازه دستمزدش هم بالاتره. برند بوتاکس نیز عامل دیگه ای هست که بر قیمت اون تاثیر میذاره.

اما اگه می‌خواین خیلی دقیق از قیمت مطلع بشین، حتماً باید به صورت حضوری پزشک رو دیده و معاینه بشین. از اونجایی که بوتاکس یه روش زیبایی محسوب میشه، تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای قرار نمی گیره. امروزه تبلغات مربوط به بوتاکس رو خیلی جاها می بینیم که تعدادی از اونها با هزینه خیلی پایین این کار رو انجام میدن. اما حواستون باشه که حتماً قبل از مراجعه به کلینیک یا مطلب مورد نظر در مورد اون تحقیق کنین و هیچ وقت معیار انتخابتون صرفا قیمت پایین نباشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا