خدمات جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی چه زمانی می باشد؟

سن مناسب جراحی زیبایی بینی ،اکثر افرادی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند به سراغ جراحی بینی می روند.این روش جراحی تمام نواقص و ایرادات موجود در ساختار بینی را بهبود می دهد وباعث ایجاد تناسب بیشتر میان بینی و دیگر اجزای صورت می گردد.

به همین علت بسیاری از افراد حتی در سنین کم هم خواهان انجام این نوع عمل هستند اما یک سوال مهمی که مطرح می گردد سن انجام جراحی می باشد و اینکه آیا محدودیت سنی هم وجود دارد؟پس درادامه با ما همراه باشید تا در مورد این مساله به شما اطلاعات کافی را بدهیم.

بهترین سن انجام جراحی بینی

استخوان و تیغه بینی از جمله نواحی هستند که در حال رشد هستند و به همین علت است در دوران بلوغ یا هنگامی که سن فرد بالا می رود،با مواردی مثل بیرون زدگی استخوان بینی یا به طور اصطلاح قوز مواجه می شویم.از جهتی افرادی که داوطلب انجام این نوع عمل هستند می بایست از لحاظ روحی و روانی دارای شرایط مطلوب باشند و بتوانند روند جراحی را درک کنند و انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشند.

به طور معمول 18تا 40 سالگی به عنوان بهترین سن عمل شناخته می شود،یعنی هنگامی که رشد استخوان کامل شده است و بینی فرم و حالت نهایی را به خود گرفته باشد و کاملا مشخص گردد که آیا بینی ایرادی دارد یا نه.

اگر جراحی در سن و سال نامناسب صورت گیرد این احتمال وجود دارد که نتایج مطلوبی را شاهد نباشیم،پس اگر با مشکلات حاد تنفسی یا انحراف شدید مواجه نیستید،در زمان مناسب این جراحی را انجام دهید.

حداقل سن برای جراحی بینی

حداقل سن مجاز جراحی برای دختران 16 سال و برای پسران 18 سال مشخص می گردد و می بایست پزشک در جلسات مشاوره به بررسی دقیق بافت و ساختار بینی بپردازد و در حالت اطمینان کامل از پایان یافتن رشد استخوان جراحی را انجام بدهد.
زمان شکل گیری بینی اشخاص در سنین متفاوت صورت می گیرد ومقدار میزان رشد استخوان در دختران با سرعت بیشتر نسبت به پسران است،به همین علت است که دخترها می توانند در سنین بالای 16 سالگی و در صورتی که رشد استخوان ان ها کامل شده است عمل بینی را انجام دهند.

حداکثر سن جراحی بینی

حداکثر سن جراحی بینی 60 سال می باشد.همزمان با افزایش سن از میزان تولید کلاژن و الاستین کم می شود و پوست شل می گردد،به همین علت است که خیلی از افراد متوجه تغییراتی در شکل و ظاهر بینی خود از جمله افتادگی نوک بینی می شوند.به همین علت کاهش خاصیت الاستیسیته و ارتجاعی پوست،امکان کشیدگی زیاد پوست وجود ندارد و امکان دارد شاهد تغییراتی زیادی نباشید.

هزینه های جراحی زیبایی بینی

از جهتی دیگر انجام جراحی در سنین بالاترمی تواند با عوارض و خطرات بیهوشی بیشتری به همراه باشد،به خصوص در افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی هستند.
به همین علت است که اگر درسنین بالا تصمیم به انجام این نوع جراحی گرفته اید می بایست تمامی آزمایشات شما مورد بررسی کامل قرار گیرند تا از سلامت کامل بدنی اطمینان حاصل نمایید.

نکته اصلی در خصوص انجام جراحی در سنین بالا این است که دوره ترمیم و بهبودی بدن به حالتی است که زخم ها و بخیه ها به آرامی خوب می شوند و مدتی زمان می برد تا ورم،التهاب و کبودی بهبود یابد و نتایج اصلی نمایان شود.

 

جراحی بینی در سنین پایین و دوران بلوغ

بلوغ دوره ای می باشد که بدن با تغییرات زیادی مواجه هست و استخوان ها به طور دائم در حال تغییر می باشند و این تغییر به خوبی در فرم و ظاهر بینی احساس می شود و صورت فرم و حالت نهایی به خود نگرفته است،از این جهت هر نوع دستکاری بینی می تواند نافرمی هایی را در ظاهر صورت به همراه داشته است.به عنوان مثال ممکن است رشد قسمت میانی صورت متوقف گردد،اما دیگر قسمت ها همچنان به رشد خود ادامه دهد و اگر بینی کوچک شده باشد،ناهماهنگی بین اجزای صورت ایجاد خواهد شد.
از جهتی،دختران و پسران در سنین کمتر و دوران بلوغ،دارای احساسات متغیری هستند و امکان دارد از جهت روانی آمادگی کاملی برای انجام جراحی نداشته باشند و پس از مدت زمانی،عقیده شان در شکل ظاهری بینی و نتایج مورد نظرشان تغییر کند و یا حتی در بسیاری از موارد پیش آمده است که داوطلب پس از انجام جراحی پشیمان گردیده است.زیرا بسیاری از نوجوانان در این سن تحت تاثیر نظرات دیگران قرار می گیرند و نمی توانند تصمیم درستی داشته باشند.

تاثیر سن بر نتایج جراحی

سن یکی از فاکتورهایی است که می تواند بر نتایج جراحی تاثیرگذار باشد و با توجه به این که در این روش،تغییرات بر روی استخوان و غضروف اعمال می گردد،حائز اهمیت است که این ساختارها به رشد کامل خود رسیده باشند،در غیر این حالت فرم و شکل بینی با گذشت زمان تغییر می کنند.

در حالتی که جراحی در سنین کمتر،قطعا تغییراتی در نتایج ایجاد می گردد و در اکثر موارد،نیاز به جراحی ترمیمی خواهد بود.افرادی که در سنین زیاد جراحی انجام می دهند،روند ترمیم به آهستگی در آن ها صورت می گیرد و ورم و کبودی ها برای مدت زمان طولانی باقی می ماند و به علت اینکه پوست خاصیت ارتحاعی و استحکام پایین تری دارد امکان دارد نتایج باب میل صورت نگیرد.

پس تلاش کنید جراحی را در بازه 18تا40 سال انجام دهید که رشد استخوان کامل شده و صورت و فرم نهایی به خود گرفته است،تا بالاترین میزان رضایت صورت پذیرد.از همه مهم تر انتخاب جراح با تجربه و متخصص در این زمینه پیدا کنید تا بتوانید بهترین مشاوره ها را به شما ارائه بدهد و در صورتی که در سن مناسب جراحی نیستید شما را از عوارض احتمالی آگاه نماید.

آیا جراحی انحراف بینی را می توان در سنین کمتر انجام داد؟

با داشتن محدودیت سنی که به آن اشاره نمودیم،اگر شخصی انحراف بینی بالایی داشته باشد به گونه ای که مشکلاتی در خواب و تنفس ایجاد کرده باشد،پزشک بررسی ها و معاینات لازم را انجام می دهد و در صورت داشتن شرایط ایمن،جراحی انجام می شود که می توان سینوپلاستی یا جراحی انحراف بینی را انجام داد.

آیا بالا رفتن سن تغییری در نتایج جراحی ایجاد می کند؟

اگر جراحی در سنی انجام گردد که رشد استخوان و غضروف کامل شده باشد،تغییری را در نتایج پس از بالا رفتن سن مشاهده نمی کنید و می توان انتظار نتایج همیشگی را داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا