خدمات پیکرتراشی و لاغری

همه چیز درباره جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی ،داشتن هیکلی زیبا و جذاب یکی از دغدغه های مهم مردم این دوره است. به خاطر همین تا به حال راه کار های زیادی برای رفع ایرادات هیکل انسان طراحی شده که یکی از بهترین اون ها جراحی زیباییه که اتفاقاً به خاطر مزیت های منحصر به فردی که داره، توجه افرادی زیادی رو به سمت خودش جلب کرده. ما هم قصد داریم در ادامه به طور خاص در مورد یه نوع از جدید ترین انواع جراحی های زیبایی به نام ابدومینوپلاستی صحبت کنیم و تمام ابعادش رو به طور دقیق مورد بررسی قرار بدیم. به شما هم پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید تا اطلاعات بیش تری در مورد ابدومینوپلاستی به دست بیارید و بتونید از مزیت هاش به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یه نوع جراحی زیباییه که در طی اون، چربی ها و پوست اضافی شکم برداشته می شه. این نوع جراحی یکی از بهترین راه کار هایی که برای از بین بردن چاقی وجود داره. به خاطر همین هست که در سر تا سر دنیا به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در حال حاضر افراد زیادی به انجام اون تمایل دارن. البته نا گفته نمونه که نتیجه این جراحی مثل بقیه جراحی های زیبایی تا حد خیلی زیادی به مهارت و تجربه پزشک بستگی داره. به همین دلیل هم هست که به کاندید های انجام ابدومینوپلاستی توصیه می شه که در انتخاب پزشک خیلی دقت کنن و حتماً با یه فرد مطلع مشورت کنن.      

انواع ابدومینوپلاستی

به خاطر پیشرفت صنعت تجهیزات پزشکی، ابدومینوپلاستی به روش های مختلفی انجام می شه و ما در این قسمت پر کاربرد ترین شون رو به شما معرفی می کنیم:

 • ابدومینوپلاستی کامل

یکی از پر کاربرد ترین روش هایی که برای انجام ابدومینوپلاستی وجود داره، ابدومینوپلاستی کامله. در این روش اول پزشک قسمت بالایی خط بیکینی رو برش می ده. در مرحله دوم بعد از برداشتن پوست، تغییرات لازم رو روی چربی های شکم انجام می ده و ایراد های ظاهری هیکل بیمار رو رفع می کنه.  در مرحله سوم هم در قسمت ناف بیمار یه برش ایجاد می کنه و بند ناف بیمار رو از نواحی اطرافش جدا می کنه.

 • ابدومینوپلاستی جزئی

یه نوع دیگه از ابدومینوپلاستی، ابدومینوپلاستی جزئی هست که به اون ابدومینوپلاستی مینی هم گفته می شه. برای انجام این نوع ابدومینوپلاستی ابتدا زیر شکم بیمار برش داده می شه. بعد پوست اون برداشته می شه و چربی های اضافی از بدن بیمار با لیپوماتیک خارج می شه. در آخر هم پوست دو طرف شکم بیمار، به هم بخیه می شه و پوست های اضافی هم، بریده می شن.

 • ابدومینوپلاستی محیطی

آخرین روشی که برای انجام ابدومینوپلاستی وجود داره، ابدومینوپلاستی محیطی هست. برای انجام این نوع ابدومینوپلاستی علاوه بر نواحی شکم بیمار، پشتش نیز برش داده می شه و تمام چربی های اضافی بیمار از بدنش خارج می شه.

بد نیست بدونید که این روش ابدومینوپلاستی می تونه پوست های اضافی رو به طور کامل از بین ببره و جلوه ای صاف و یکدست به هیکل بیمار ببخشه.

بهترین کاندید های ابدومینوپلاستی

افرادی که می تونن ابدومینوپلاستی رو انجام بدن عبارتن از:

 • افراد چاق

یه گروه از افرادی که می تونن از ابدومینوپلاستی، نتیجه خوبی بگیرن افراد چاقی هستن که اضافه وزن شدید دارن و با ورزش کردن و رژیم گرفتن، نمی تونن وزن شون رو کم کنن.

 • افراد سالم

افرادی که می خوان برای انجام ابدومینوپلاستی اقدام کنن باید از لحاظ جسمی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشن و بیماری خاصی نداشته باشن.

توصیه های قبل از ابدومینوپلاستی

برای این که بیمار نتیجه مطلوبی از ابدومینوپلاستی بگیره، باید قبل از جراحی یه سری نکات رو رعایت کنه. این نکات عبارتن از:

 • گوش دادن به توصیه های پزشک

قبل از انجام ابدومینوپلاستی، پزشک به بیمارانش یه سری توصیه می کنه. در مقابل بیمار باید به تمام توصیه های پزشکش عمل کنه و همه تذکر ها رو جدی بگیره.

 • تنظیم وزن

برای این که ابدومینوپلاستی، نتیجه بهتری داشته باشه بیمار باید قبل از انجام این جراحی، وزنش رو تنظیم کنه و به حد نرمال برسونه.

 • ترک سیگار و دخانیات

یکی دیگه از مواردی که قبل از ابدومینوپلاستی باید رعایت بشه، ترک سیگار و دخانیات هست. چرا که مصرف این مواد در دوران قبل از جراحی می تونه عوارض جراحی رو تشدید کنه و مشکل ساز بشه.

 • داشتن رژیم غذایی سالم و مقوی

در دوران قبل از ابدومینوپلاستی، بیمار باید یه رژیم غذایی سالم داشته باشه و غذا های مقوی بخوره. این طوری هم نتیجه بهتری می گیره، هم سلامتی اش رو زود تر به دست می یاره.

مزیت های ابدومینوپلاستی

انجام درست و اصولی ابدومینوپلاستی مزیت های زیادی برای بیمار داره که مهم ترین اون ها عبارتن از:

 • زیبایی

با انجام ابدومینوپلاستی، نا به هنجاری ها و زشتی های بدن از بین می ره و هیکل انسان زیبا تر و جذاب تر به نظر می رسه.

 • تسکین درد کمر

ابدومینوپلاستی می تونه مشکل چاقی و اضافه وزن رو حل کنه. در نتیجه درد هایی که به خاطر وزن بالا به سراغ انسان می یاند به صورت قطعی درمان می شن. یکی از این درد ها هم درد کمره که امروزه گریبان افرادی زیادی رو گرفته.

 • چابکی

یکی دیگه از مزیت های مهم ابدومینوپلاستی اینه که باعث می شه فرد هیکلی چابک و ورزیده داشته باشه و سخت ترین تمرین های ورزشی رو به راحتی انجام بده.

 • از بین بردن زخم های سزارین

ابدومینوپلاستی، اثرات جراحی هایی مثل سزارین رو از بین می بره و جلوه ای یکدست و زیبا به شکم خانم ها می بخشه.

هزینه ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی هم مثل بقیه جراحی های پلاستیک یه سری عوارض داره که به طور مثال هم می شه به موارد زیر اشاره کرد:

 • سروما

یکی از بد ترین عارضه هایی که بعد از انجام ابدومینوپلاستی گریبان بیمار رو می گیره، سروما هست که به جمع شدن آب زیر پوست گفته می شه. زمانی که بیمار به این عارضه مبتلا می شه پزشک با استفاده از سوزن و سرنگ مخصوص، مایعات زیر پوست رو از بدن بیمار خارج می کنه تا بافت های شکم آسیب نبینن.

 • عفونت

عارضه دیگه ای که افراد بعد از ابدومینوپلاستی به اون دچار می شن، عفونته. مشکل عفونت که به دلیل جدا شدن خطوط بخیه اتفاق می افته می تونه طول درمان بیمار رو طولانی تر کنه و باعث بشه بیمار درد زیادی بکشه. به خاطر همین هست که اکثر پزشک ها قبل و بعد از ابدومینوپلاستی برای بیمارانشون آنتی بیوتیک تجویز می کنن و روی مصرف به موقع این دارو ها، خیلی تأکید می کنن.

 • بی حس شدن پوست

گاهی به دلیل عدم مهارت پزشک جراح، بافت های شکم بیمار صدمه می بینن و پوست به طور کامل بی حس می شه.

 • تغییر رنگ پوست

در گاهی مواقع دیده شده که بعد از ابدومینوپلاستی، رنگ پوست شکم تغییر می کنه و به حالت اولیه خودش بر نمی گرده.

 • تورم و کبودی

عارضه دیگه ای که افراد بعد از ابدومینوپلاستی به اون دچار می شن تورم و کبودیه که در گاهی مواقع با قرار دادن کمپرس آب گرم و سرد، بر طرف می شه. اما گاهی هم انقدر شدیده که بیمار تا مدت ها با اون دست و پنجه نرم می کنه و به راحتی از شر اون خلاص نمی شه.

 • حالت تهوع

در برخی مواقع بیمار بعد از انجام ابدومینوپلاستی، مدام حالت تهوع داره و نمی تونه درست غذا بخوره. اما خوشبختانه این عارضه موقتیه و نهایتاً بعد از یه هفته از بین می ره.

 • خونریزی کردن زخم

بعد از انجام ابدومینوپلاستی ممکنه زخم ها خونریزی کنن و بیمار خون زیادی از دست بده. این مشکل اگه جدی گرفته نشه می تونه جون بیمار رو به خطر بندازه. به خاطر همین هم هست که به افراد توصیه می شه در صورت خونریزی زخم هاشون سریعاً به پزشک مراجعه کنن تا قبل از این که کار از کار بگذره و با مشکل جدی مواجه بشن، جلوی خونریزی زخم ها گرفته بشه و عذاب نکشن.

بیشتر بخوانید : پیکرتراشی

 • احساس خستگی شدید

اگه بیمار وضعیت جسمی نرمالی داشته باشه و جراح به خوبی از پس جراحی بربیاد بیمار بعد از خوب شدن زخم هاش به زندگی عادی بر می گرده و می تونه فعالیت های روزانه اش رو به تنهایی انجام بده.  اما اگه یکی از این دو شرط محقق نشه، بیمار بعد از انجام جراحی مدام احساس خستگی و ضعف می کنه و نمی تونه هیچ کاری انجام بده.

تذکر: علت اکثر عوارضی که بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ظاهر می شن، کار نابلدی پزشکه. یعنی اگه پزشکی که ابدومینوپلاستی رو انجام می ده مهارت کافی داشته باشه، احتمال بروز این عوارض به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کنه. با توجه به این که این موضوع اهمیت بالایی داره ما در این قسمت راهکار هایی که برای انتخاب یه پزشک خوب و ماهر وجود داره رو به شما یاد می دیم:

 • تحقیق کردن در فضای مجازی

امروزه خیلی از پزشک هایی که در حوزه جراحی های زیبایی مثل ابدومینوپلاستی فعالیت می کنن، یه صفحه خصوصی در فضای مجازی دارن و از طریق اینترنت با بیماران شون ارتباط بر قرار می کنن. افرادی هم که قصد انجام ابدومینوپلاستی رو دارن می تونن به صفحه خصوصی پزشک مورد نظرشون مراجعه کنن و در مورد کیفیت کار اون و مهارتش تحقیق کنن.

 • بررسی نمونه کار های قبلی پزشک

راه کار دیگه ای که برای انتخاب یه پزشک خوب وجود داره، بررسی نمونه کار های قبلی پزشک هست. یعنی زمانی که فرد برای انجام مشاوره های قبل از ابدومینوپلاستی، به جراح مراجعه می کنه باید از اون بخواد کار های قبلی و واقعی اش رو بهش نشون بده. این باعث می شه بیمار تصمیم های بهتری بگیره و انتظارات واقع گرایانه ای از ابدومینوپلاستی داشته باشه.

 • بررسی سابقه پزشک

پزشکی که ابدومینوپلاستی رو انجام می ده باید سابقه خوبی داشته باشه و هیچ کار نا موفقی در کارنامه اش وجود نداشته باشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا