خدمات پیکرتراشی و لاغری

نکات ضروری مراقبتی پس از جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یکی ازعمل های جراحی زیبایی مورد شناخت می باشد.پس مثل هرعمل زیبایی به مواردی مراقبت های بعدی احتیاج دارد.زیرا عدم رعایت مراقبت های پس از لیپوماتیک می تواند نتایج خطرناک و غیرقابل جبرانی داشته باشد.اگر شما داوطلب برای انجام این نوع عمل هستید حتما از پزشک خود بخواهید که مراقبت های لازم را با جزئیات به شما توضیح دهد.سپس شما با اطلاعات کافی می توانید پس ازانجام عمل لیپوماتیک بدون کمترین عارضه جانبی و داشتن رضایت کامل از نتیجه عمل خود لذت ببرید.کلینیک تخصصی پالادیوم بیوتی یکی از برترین ها درحوزه عمل پیکرتراشی می باشد.به همین علت تاتش کرده ایم تا شما همراهان کلینیک تخصصی پالادیوم بیوتی را با چند مورد از نکات مراقبتی مهم پس از لیپوماتیک آشنا کنیم.

نتایج و تاثیرات حاصل ازعمل لیپوماتیک چیست؟

پیکرتراشی یک عمل زیبایی کم تهاجمی می باشد که با پایین ترین خطرات و عوارض همراه می باشد.لیپوماتیک به منظور از بین بردن بخشی خاص ازبدن مانند شکم،باسن،ران و بازوها مورداستفاده قرار میکیرد.هنگامی که از طریق رژیم های سخت و طاقت فرسا به نتیجه ایده آل خود نمی رسید می توانید ازعمل پیکرتراشی استفاده نمایید.عمل زیبایی پیکرتراشی انتخاب مناسبی ست برای افرادی که چربی بالایی در قسمت هایی از بدن داشته و این چربی ها با ورزش آب نشده اند.

دوره نقاهت پس از لیپوماتیک

بسیاری از افرادی که نمی خواهند ریسک دوره بهبودی طولانی مدت داشته باشند،اکنون می توانند با عمل زیبایی لیپوماتیک درکم ترین زمان به نتیجه ایده آل خود برسند.یکی از مزیت های مهم عمل لیپوماتیک،مدت زمان بهبودی کوتاه آن می باشد زیرا شدت زخم زیادی در بدن باقی نخواهد ماند.اما مدت زمان بهبودی در هرشخص یکسان نمی باشد و به عواملی مانند نوع بی حس کننده ای که استفاده شده،نوع تکنیک درمان شما و ناحیه ای که مورد درمان قرار گرفته بستگی دارد.

در طی روند بهبودی پس از عمل فرد نیاز به استفاده از گن مخصوص می باشد.پوشیدن گن بسیار دارای حائز اهمیت می باشد زیرا تورم را کاهش داده و به بدن اجازه می دهد تا با شکل و فرم جدید خود مطابقت پیدا کند.حداقل به مدت دو هفته می بایست از ورزش با شدت بالا خودداری نمایید.

عوارض و خطرات احتمالی پیکرتراشی

مانند هر نوع عمل جراحی دیگری،پیکرتراشی نیز خطرات احتمالی مثل خونریزی و واکنش به بیهوشی را به همراه دارد.عوارض احتمالی لیپوماتیک می تواند شامل موارد اشاره شده باشد:

. کبودی پوست پس از لیپوماتیک

این مورد می تواند تا چندین هفته ادامه دار باشد.

. بی نظمی های کانتور

در صورتی که الاستیسیته پوست ضعیف باشد،محتمل است پوست دارای برآمدگی های موج دار و چروکیده باشد.

. التهاب

التهاب و و تورم پوست ممکن است تا 6 ماه زمان ببرد.

. ترومبوفلبیت

التهاب به علت لخته شدن خون در ورید سطحی رخ دهد.

. اثرات بی حسی

مناطق تحت درمان ممکن است برای مدت زمان کمی بی حس باشند اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا به صورت موقتی می باشد.

. عفونت

خیلی کم پیش می آید که عفونت پس از پیکرتراشی به ایجاد شود.عدم استریل تجهیزات و محیط عمل و نیز عدم رعایت نکات بهداشتی در دوره بهبودی و نقاهت شرایط را برای عفونت فراهم خواهد نمود.

. ایجاد سوراخ های داخلی

این حالت بسیاربه ندرت اتفاق می افتد و به طور کلی به مهارت متخصص در تنظیم عمق سوراخ بستگی دارد.

 

مقالات بیشتر درباره خدمات پیکرتراشی و لاغری

 

مراقبت های پس از لیپوماتیک

با توجه به این که عمل پیکرتراشی حاوی برش های بزرگی نیست و یکی از کم خطرترین عمل های زیبایی برای از بین بردن چربی ها به حساب می آید اما دارای اهمیت می باشد که بدانید چگونه بعد از انجام این عمل از بدن خود محفظت نمایید.سوراخ های ایجاد شده نیاز به مراقبت می باشند زیرا احتمال عفونت وجود دارد و می تواند نتیجه عمل را مختل نماید.مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک جهت حفظ نتایج،بسیار مهم می باشد.قبل از عمل لیپوماتیک اطمینان حاصل پیدا کنید که مواردی مانند مسکن که توسط پزشک تجویز می گردد،لباس های راحت و … به راحتی در دسترس شما قرار داشته باشد.

چندمورد از مهم ترین نکات مراقبتی پس از جراحی لاغری عبارتند از:

1. ده روز اول بعد از عمل،بیمار باید حتما داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده را مصرف نماید.
2. استفاده از گن های مخصوص بعد از عمل پیکرتراشی بسیار مهم و می بایست در هر زمان به جز دوش گرفتن پوشید شود.گن های مخصوص تورم را کم سرعت روند بهبودی شما را افزایش می دهند.
3. هر دو ساعت یک بار با حرکت کردن از ایجاد لخته خون جلوگیری نمایید.این حرکت همچنین به حرکت مایعات و کاهش تورم بدن شما کمک زیادی خواهد نمود.
4. یه مدت دو هفته پس از پیکرتراشی از رفتن به استخرها،دریاچه ها،وان های داغ و … خودداری نمایید زیرا در صورت نفوذ آب به سوراخ های ایجاد شده توسط لیپوماتیک،احتمال ابتلا به عفونت افزایش پیدا می کند.
5. بسته به تجویز و توصیه پزشک خود می توانید پانسمان های بیرونی خود را 24تا72 ساعت پس از لیپوماتیک خارج نمایید.
6. سعی کنید حتما لباس آزاد تن کنید.
7. کبودی خفیف پس از جراحی لاغری طبیعی می باشد و به تدریج پس از 10تا21 روز رو به بهبودی می رود.دیدن نتیجه نهایی ممکن است یه تا چهار ماه زمان ببرد.شما می توانید با نوشیدن آب کافی و مصرف میوه و سبزیجات به رفع سریع تر کبودی و التهاب کمک کنید.
8. در 24 ساعت اولیه استراحت مطلق داشته باشید.

 

لیپوماتیک بعد از کاهش وزن شدید

 

اهمیت ورزش پس از پیکرتراشی

پس از اینکه زخم های شما پس از پیکرتراشی به طور کامل بهبود پیدا کرد ورزش کردن گزینه بسیار مناسبی برای حف تناسب اندام شما خواهد بود.برخلاف باور عموم مردم ورزش کردن پس از عمل لیپوماتیک مهم می باشد و باعص تناسب اندام دائمی آن ها خواهد شد.اما چه زمانی می توانیم شروع به فعالیت های ورزشی سنگین کنیم؟توصیه می ششود در سه هفته اول از انجام تمرین سنگین خودداری نمایید و پس از گذشت شش هفته شما می توانید به حالت عادی تمرینات ورزشی خود برگردید.

علت درد و تورم و راه کارهای درمانی پس از انجام پیکرتراشی

یکی از متداول ترین عوارض جانبی که به طور موقت پس از انجام عمل پیکرتراشی ایجاد می گردد احساس درد و تورم می باشد.هنگامی که اثر بی حسی ازبین برود این درد ظاهر می گردد.علت این درد و برور تورم دستکاری بافت ها و تجمعات مایعات در محل زخم ها می باشد.مراقبت بعد از عمل لیپوماتیکاگر اصولی و درتس انجام شود این درد می تواند کمتر و بیمار خیلی سریع تر بهبود پیدا کند.از جمله این مراقبت ها می توان به مصرف درست داروهای تجویز شده،استراحت و رعایت نکات بهداشتی اشار نمود.

اهمیت کنترل وزن پس از عمل لیپوماتیک

از جمله باورهای نادرستی که در مورد لیپوماتیک وجود دارد این است که افراد فکر می کنند انجام آن باعث می شود تا همیشه وزنی ثابت و ایده آل داشته باشند.در صورتی که این تصور غلط و اگر وزن خود را با انجام ورزش های اصولی و رعایت رژِیم غذایی مناسب کنترل نکنند شاهد افزایش و برگشت توده چربی به بدن خود خواهید بود.

رژیم غذایی مناسب و متعادل پس از عمل لیپوماتیک

برای سلامتی فردی و سرعت بخشیدن به دوران بهبودی،به افراد توصیه می شود که تغذیه و داشتن رژِیم غذایی سالم را فراموش نکنند.برای این منظور شما بهتر است با یک فرد متخصص مشورت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا