خدمات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی گردن

سرت را برای هر چیزی خم نکنید!
تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که گردن ما در طول روز در معرض آسیب های بسیاری است؟یکی از روش های کاستن این صدمه ها استفاده از خدمات فیزیوتراپی گردن در منزل است.این مقاله را بخوانید تا با این موضوع و خدمات پالادیوم بیوتی دراین زمینه بیشترآشنا شوید.

اگر شما نیز جز آن دسته از کسانی هستید که از درد زیاد در قسمت گردن رنج می برند اما تصور مراجعه مرتب و منظم به کلینیک برای انجام فیزیوتراپی برایشان دشوار و آزار دهنده می باشد،می توانید از خدمات فیزیوتراپی گردن درمنزل استفاده نمایید.کار مستمر و زیاد با ابزارهایی مانند کامپیوتر و موبایل و آشفتگی های عصبی از عوامل متداول ایجاد درد و مشکل در قسمت گردن محسوب می شود.فیزیوتراپی گردن برای التیام دردهای آزار دهنده این قسمت پیشنهاد اغلب پزشکان می باشد.فیزیوتراپ با استفاده از تمرینات مخصوص،شخص را درجهت بهبود آسیب های مشکلات ایجاد شده برای گردن،مثل آرتروز گردن،ساییدگی و فتق دیسک بین مهره ای راهنمایی می نماید.

مشکلاتی که در قسمت گردن بعد از انجام بعضی از کارها به وجود می آید،باعث بوجود آمدن بیماری هایی در عضلات گردن می گردد.این بیماری ها حاوی احساس درد زیاد در قسمت استخوان بندی گردن،کاهش فاصله بین مهرای در گردن،ساییدگی و آرتروز گردن می باشد.گردن آدم دارای هفت مهره است که بیشترین مصدومیت ها در نواحی همین مهره ها ایجاد می شود.

 

تمرینات درمانی فیزیوتراپی گردن در خانه

در ادامه می خواهیم درباره تمریناتی که در فیزیوتراپی گردن برای بیماران تجویز می شود توضیحاتی را پیشنهاد می دهیم.شما با دانستن کلیاتی از این تمرینات،می توانید به ترمیم عضلات گردن خود کمک کنید.توصیه می گردد اشخاصی که در طول روز با کامپیتر سروکاردارند.

✔ انجام ماساژدرمانی برای گردن

ماساژ گردن یکی از روش های اولیه کم کردن درد گردن به حساب می آید.
به طور معمول ماساژ درمانی توسط متخصص فیزیوتراپی انجام می گردد که عضلات گردن به دلیل خشک شدن دچار درد زیاد گردد.
باید توجه داشته باشید که ماساژ گردن نیاز به رعایت قواعدی است که در صورت انجام ندادنآن ها باعث بدتر شدن درد در عضلات آن ناحیه می گردد.

بیشتر بخوانید : تعرفه فیزیوتراپی منزل

✔ انجام تمرینات کششی ویژه برای گردن

یکی از روش هایی که متخصصان فیزیوتراپ برای التیام درد در قسمت گردن استفاده می کنند استفاده از تمرینات کششی برای قسمت های خاصی از گردن است.
این کار بسیار مهم حساس می باشد و حتما باید تحت نظر یک فیزیوتراپ متبحر صورت می گیرد.

✔ استفاده ازتکنیک های متحرک مفاصل

این متد دارای چندین تکنیک متفاوت است که به آرامی باعث نرم شدن و تحرک مفاصل گردن می شود.

✔ اصلاح روش زندگی

همیشه گفته می شود پیشگیری بهتر از درمان می باشد.
شما می بایست قبل از اینکه به دردهای مفصلی دچار شوید و قبل از این که به فیزیوتراپ در منزل احتیاج پیدا کنید،بهتر است نحوه درست نشستن،ایستادن و کار با موبایل و کامپیوتر را یاد گرفته و از ایجاد هرگونه صدمه به ناحیه گردن جلوگیری نمایید،در غیر این صورت پس از درمان هم دردهای گذشته را پس از مدتی اندک دوباره تجربه خواهید کرد.

✔ ادامه دادن تمرینات تجویز شده توسط فیزیوتراپی در منزل

بعد از اینکه جلسات فیزیوتراپی در منزل شما به اتمام رسید،متخصص برای شما تمریناتی را تجویزخواهد کرد.انجام مرتب تمرینات علاوه بر جلوگیری از آسیب های دوباره بر گردن،درالتیام بخشی و تقویت عضلات گردن شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

فیزیوتراپی گردن

شش اصل مهم برای جلوگیری از گردن درد

همان طور که قبلا ذکر کردیم که جلوگیری و اصلاح بعضی از روش های زندگی در هنگام روز،از مهم ترین عوامل پیشگیری از آسیب های عضلانی برای گردن به حساب می آید.در ادامه چند مورد ازروش های جلوگیری از گردن درد را بیان خواهیم کرد که فرد در صورت رعایت و انجام آن ها دچار درد در مفاصل گردن نشده و نیاز به درمان ندارد.

1.استفاده از بالش مناسب و استاندارد در زمان خواب

بالش هایی که معمولا افراد در هنگام خواب استفاده می نماید معمولا نامناسب و دارای ارتفاع زیاد بوده،بالشی که در زمان خواب استفاده می کنید با دارای ارتفاع کم به حدی که شانه و پشت گردن شما در یک راستا قرار گیرد.

2.از میزهای مناسب و استاندارد هنگام مطالعه و کار استفاده نمایید

میزهایی که برای کارو مطالعه استفاده می نمایید باید قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه داشته باشند

3.در زمان استفاده از موبایل و کامپیوتر گردن خود را به سمت جلو خم نکنید

اشتباه رایجی که در استفاده از موبایل وجود دارد این است که افراد گردن خود را با توجه به زاویه موبایل خود خم می کنند. در صورتی که باید این مورد بالعکس باشد و گردن خود را بیش از حد خم نکنید.

4.از انجام ورزش های نامناسب و نادرست خودداری نمایید

این اتفاق که معمولا در ورزش بدنسازی متداول تر است به این صورت که فرد مبتدی و نا آگاه با انجام ورزش به صورت غیراصولی آسیب های جدی به گردن وعضلات سایر قسمت های بدن خود می رساند.شما حتمادر صورت مبتدی بودن باید با مربی با تجربه تمرین نمایید.

مقالات بیشتر درباره خدمات فیزیوتراپی

5.تنظیم درست صندلی در زمان رانندگی

لطفا صندلی خود را به صورت اصولی و استاندارد تنظیم نمایید.
خم کردن بیش از اندازه صندلی یه سمت عقب یا جلو یکی از مهم ترین عوامل گردن درد به حساب می آید.
اصول درست تنظیم فرمان به ایت روش است که وقتی دستان خود را روی فرمان قرار می دهید،مچ های شما به سمت بالای فرمان برخورد نماید.عقب تر یا جلوتر از این حالت به گردن شما ممکن است آسیب وارد کند.

6.گردنتان را صاف نگه دارید

در نهایت در تمامی کارهای روزمره خود از جمله راه رفتن،نشستن،خوابیدن و حتی صحبت کردن می بایست گردن خود را صاف نگه دارید.

نتیجه ی رعایت نکردن اصول ذکر شده درآسیب به گردن فرد می تواند یک یا چند مورد از موارد ذکر شده ذیل باشد:

✔ آرتروز گردن
یکی از بدترین اتفاقاتی که در مدت زمان های طولانی رخ می دهد گردن درد می باشد که این مورد برای افرادی که به صورت نادرست و اشتباه ازکامپوتر استفاده می کنند رایج تر می باشد.

✔ دیسک گردن
دیسک در قسمت گردن نیز مثل دیسک کمر یکی ازبیماری های متداول عضلانی است که برای جلوگیری از آن باید اصول ذکر شده را رعایت و ورزش های مناسب آن را انجام دهید.

✔ خشکی مفاصل گردن
در ابتدای درد گردن شخص دارای عارضه خشکی مفاصل می شود که در صورت انجام ماساژ درست و استفاده از روغن های ماساژ می توانید خشکی مفاصل را برطرف نمایید.

✔ احساس بی حسی در قسمت گردن
در صورتی که به عضلات گردن فشار زیادی وارد شود ممکن است گردن دچار آسیب دیدگی شود که در این صورت شخص احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی در ناحیه گردن دارد.

✔ گرفتگی عضلات گردن و التهاب بافت های نرم در مفاصل گردن
✔ درد و سفتی در گردن
✔ سر درد ناشی از گردن درد
✔ سرگیجه شدید

سخن پایانی
درآخر باید به این نکته اشاره کنیم که گردن ار نقاط حساس بدن به حساب می آید،برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن،باید به طور اصولی برخورد کرده و احتیاط را در طول روز رعایت نمایید.به کسانی که با ابزارهای الکترونیکی مثل کامپوتر سروکله دارند،توصیه می گردد که علاوه بر رعایت و انجام اصول ذکر شده می بایست روزانه پنج الی پانزده دقیقه به گردن خود ورزش دهند و از سفت شدن عضلات آن پیشگیری کنند.
ما نیز در پالادیوم بیوتی تمام تلاشمان را می کنیم که در مسیر درمان تجربه خوبی را برای شما ایجاد نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا