خدمات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی سالمندان در منزل جهت بهبود درد و حرکت

فیزیوتراپی،عصای دست شما !

بسیاری از سالمندان دشواری های بسیاری را در زمینه ضعف عضلانی وحرکتی تجربه می کنند.همچنین بسیاری از آن ها ممکن است مبتلا به بیماری هایی مثل آرتروز،سکته و …شده باشند.راه حل درمان خیلی از صدمات فیزیوتراپی است.در این مقاله فیزیوتراپی سالمندان در منزل و خدمات پالادیوم بیوتی در این مساله صحبت می کنیم.

با افزایش سن و کاهش تحرک افراد و فعالیت های روزانه ناخواسته اندام های حرکتی مختل می شوند.همین امر باعث می شود تا دردهایی در قسمت زانو،کمر و دست در سالمندان بیشتر به چشم بیاید.اگر سالمند هستید و اخیرا با احساس درد در ناحیه اندام های حرکتی خود روبرو شده اید قطعا روشهای درمانی مبتنی بر فیزیوتراپی می تواند برای شما مفید باشد.
باتوجه به این مورد که با بالا رفتن سن افراد دیگر مثل گذشته حوصله رفت و آمد و ماندن در ترافیک را ندارید پس توصیه می کنیم از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرید.

فیزیوتراپی در منزل شامل موارد مختلفی می باشد که ما در ادامه سعی می کنیم در مورد آن ها توضیحاتی بدهیم.در صورتی که به خدمات فیزوتراپی در خانه احتیاج داشتید می توانید با مشاوران ما در پالادیوم بیوتی تماس گرفته و توضحات کامل را دریافت نمایید.
فیزیوتراپی سافراد سالمند در منزل علاوه بر بهبودی بعضی از بیماری های حرکتی سالمندان،تلاش می کند توانایی کافی برای انجام کارهای روزمره را به فرد سالخورده برگرداند.

مزیت های فیزیوتراپی سالمندان در خانه

 کاستن هزینه های رفت و آمد

مهم ترین مزیت فیزیوتراپی افراد سالخورده درخانه،کاهش هزینه های رفت آمد می باشد.واضح است که ماندن در منزل هزینه ای در مورد رفت و آمد برای فرد نخواهد داشت.

 در امان بودن از خطر ابتلا بیماری های مختلف برای سنین بالاتر

 وجود آلودگی هوا و بیماری های واگیردار،باعث شده فرد فیزیوتراپی در منزل را به بیرون از منزل ترجیح دهد

 نداشتن سختی رفت و آمد

افراد سالخورده به دلیل کهولت سن مایلند فیزیوتراپی را درمنزل خود انجام دهند.

  حضور فیزیوتراپیست با تمام امکانات در منزل سالمندان

فیزیوتراپیست های ما در پالادیوم بیوتی،برای آسایش افراد سالخورده با تمام امکانات در مزل بیمار حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را برای بهبود فرد سالخورده انجام می دهند.

انواع روش های فیزوتراپی افراد سالخورده در منزل عبارتند از:

✔ارائه تمرین های کششی برای افراد سالخورده

فیزیوتراپیست ها با تجویز حرکات کششی به فرد سالخورده،به افزایش انعطاف عضلات و تاندون های سالمندان که با بالا رفتن سن کوتاه تر شده است کمک می کنند.کششی عضلات موجب احساس آسایش و حس بهتر در مفاصل سالمندان نیز خواهد شد.

✔ استفاده از روش آب درمانی

آب درمانی به صورت گرما یا سرما درمانی یک نوع دیگر از روش هایی است که می تواند با منبقض و منبسط کردن عضلات در جهت درمان و بهبود عملکرد افراد سالخورده کمک زیادی کند.

✔ استفاده از ابزار برای تحریکات الکتریکی

فیزیوتراپیست ها با بهره گیری از ابزارهای پزشکی و با کمک تحریک الکتریکی عضلات،به انعطاف پذیری عضلات و مفصل ها کمک کرده و انجام کارهای روزمره فرد سالخورده را بهبود می بخشد. فیزیوتراپ ها با آموزش هایی که در اختیار فرد سالخورده می گذارند این امکان را به فرد می دهند که با تغییر روش زندگی خود به بهبود سلامتی خود کمک شایانی کنند.

✔ماساژ درمانی در منزل

روش دیگری که فیزیوتراپ برای فیزیوتراپی سالمندان در منزل از آن بهره می گیرند،استفاده از ماساژدرمانی و درمان های دستی می باشد.ماساژدرمانی کمک شایانی در بهبود سیستم گردش خون فرد می کند.

✔ روش درمانی صوتی یا آلتراساند

درمان صوتی یکی از روش های جدید در درمان بیماران می باشد.اینروش دارای دستگاه های ویژه ای است ک هدر صورت نیاز به خانه بیمار برده می شود.این روش بیشتر برای رفع اسپاسم در ورزشکاران حرفه ای بکار گرفته می شود.

✔لیزر درمانی برای از بین بردن درد

لیزر درمانی روش دیگری است که فیزیوتراپ با استفاده از فرستادن سیگنال ها به نقاط مختلف بدن درد در آن ناحیه را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپی سالمندان

مزیت های جسمی فیزیوتراپی سالمندان:

✔انجام کارها به تنهایی پس ازبهبودی

بعد از فیزیوتراپی بر روی فرد سالخورده در بسیاری از موارد فرد به تنهایی می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد.

✔بهبود درد در ناحیه کمر

سالمندانی که به دلایل مختلف درد در ناحیه کمر خود دارند می توانند بوسیله فیزیوتراپی این درد را بهبود بخشند.

✔کاهش درد پساز عمل های ترمیمی

افراد سالخورده ای که دچار دردهای شدید پس از عمل می شوند می توانند با فیزیوتراپی این دردها را بهبود دهند.

✔توانبخشی به عضلات پا و زانو

بسیار یاز سالمندان با افزایش سن دچار درد در قسمت های مختلف بدن خود می شوند و باعث نیازفرد به عصا می شود که فیزیوتراپبیست ها مجموعه پالادیوم بیوتی می توانند با ارائه تمرینات خاص افراد سالخورده را تا حدود زیادی از وابستگی به عصا برطرف نمایند.

 

بیشتر بخوانید : دسته بندی مقالات خدمات فیزیوتراپی

✔کاهش درد سیاتیک در سالمندان

از مزیت های دیگر فیزیوتراپی افراد سالخورده و دیگر افراد ،کم کردن درد سیاتیک پس از انجام فیزیوتراپی می باشد.

✔بعضی از عارضه های بیماری فلج مغزی می تواند توسط فیزیوتراپی بهبود پیدا کند

البته این مورد بستگی به نوع فلج مغزی دارد که در جلسات اولیه پس از معاینه مشخص و تعداد جلسات لازم برای بهبودی آن تعیین می گردد.فیزیوتراپ های ما در پالادیوم بیوتی برای بیماری های سخت قول درمن کامل را نمی دهند اما تا جای ممکن تلاش خود را بهبود بیمار می کنند.

✔بیماری ام اس

فیزیوتراپی یکی از عوامل بسیار عالی برای بیماران ام اس به حساب می آید.بالا بردن توان حرکتی و کمک به تقویت عضلات بیماران MS از جمله کارهایی می باشد که فیزیوتراپیست اقدام به انجام آن ها می نماید.

✔آرتروز

فیزوتراپی می تواند برای درمان و بهبود انواع آرتروز گردن،کمر و… تاثیرگذار باشد.روش هایی که در این مورد استفاده می شود شامل تحریک عضلات،آب درمانی و گرما درمانی می باشد.

کلام آخر در مرود فیزوتراپی افراد سالخورده

همان گونه که در قسمت های مختلف این مقاله بیان شد،فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالخورده شامل ترکیب روش های مختلفی از جمله درمان های الکتریکی،درمان های کششی،لیزر درمانیو ماساژدرمانی می باشد که هدف از آن ها کمک در حرکت و انجام کارهای روزانه و بهبود درد های فرد سالخورده می باشد.

شما می توانید با استفاده از افراد متخصص در پالادیوم بیوتی کمک زیادی به سالمندان در منزل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا