خدمات فیزیوتراپی

قیمت فیزیوتراپی در خانه نواحی مختلف

هزینه فیزیوتراپی در منزل ،یکی از سوالایی که ممکنه برای بعضی از خانواده ها پیش بیاد اینه که هزینه فیزیوتراپی در منزل چقدره؟ فیزیوتراپی در منزل علاوه بر این که به بیمار برای دسترسی راحت تر کمک می کنه و از نظر خدمات هم اقتصادی تره، باعث صرفه جویی تو زمان و هزینه هم میشه. فیزیوتراپی تو خونه به واسطه پالادیوم بیوتی، برای کسایی که به دلایل مختلف نمی تونن برن مراکز درمانی هم خیلی خوب و مفیده. تو این مطلب قراره هزینه فیزیوتراپی در منزل تو سال 1400 و همچنین تعرفه فیزیوتراپی تو کلینیک ها رو خیلی دقیق بهتون بگیم.

فیزیوتراپی چه می کند؟

فیزیوتراپی یه درمان خارجیه به این معنا که با کمک گرفتن از دستاگاه های خاص و یک سری تمرینات ویژه، باعث میشه بدن دوباره عملکرد بیشتر و بهتری پیدا کنه. تو فیزیوتراپی تحرک حرف اول رو می زنه و تا تحرک نباشه عملا این کار بی معناست. بیشتر فیزیوتراپیست ها یا تو مطب خودشون کار می کنن و یا تو مرکز توان بخشی و یه سری بیمارستان ها.

خدمات فیزیوتراپی

حالا چند ساله که یه خدمت دیگه هم اضافه شده و اون این هست که اگه نمی تونی یا برات سخته و مقدور نیست که بری بیمارستان یا مطب، می تونی از فیزیوتراپیست درخواست کنی که اون بیاد خونتون. اینجوری هم خودت راحت تری و هم این که تو زمان و هزینه هات خیلی بیشتر صرفه جویی می شه. فیزیوتراپی در منزل هزینه های مختلفی داره که ما تو ادامه همین مطلب بهتون میگم که هر جلسه براتون چقد هزینه میشه.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

آیا فیزیوتراپیست به خانه می آید؟

اگه به دلیل وضعیت سلامتی و جسمانی خودتون، نمی تونین آپارتمان یا منزل خودتون رو به مقصد کلینیک فیزیوتراپی ترک کنید، یا مثلا به این دلیل که بعد فیزیوتراپی باید حتما یه مدت کوتاهی رو دراز بکشین، می تونین از فیزیوتراپیست درخواست کنین تا ایشون به منزل شما تشریف بیارن. در هر صورت اگه به هر دلیلی نتونین به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنین، می تونین متخصص رو به خونتون بیارین و با خیال راحت این روش درمانی رو انجام بدین. البته قیمت فیزیوتراپی در منزل برای هر ناحیه متفاوته و بستگی به این موضوع داره که درمان شما به چند جلسه نیاز داره. هزینه فیزیوتراپی در منزل شامل بخش های زیر میشه:

  • تعداد جلساتی که فیزیوتراپی نیاز داره.
  • دستگاه که برای این کار مورد استفاده قرار می گیره.
  • موقعیت جغرافیایی بیمار این که مثلا کرج باشه یا تهران یا سایر شهرستان ها.
  • مدت زمانی که برای هر جلسه طول می کشه که ممکن از نیم ساعت تا چند ساعت باشه.

 

جدول تعرفه فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی هزینه(تومان) توضیحات
یک ناحیه 420000 هر جلسه
دو ناحیه 450000 هر جلسه
سه ناحیه 470000 هر جلسه

 

فیزیوتراپی – نوع خدمت هزینه توضیحات
لیزر کم توان 50000 هر جلسه
لیزر پر توان 100000 هر جلسه
درای نیدلینگ 45000 هر جلسه
درای نیدلینگ با تحریک الکتریکی 55000 هر جلسه
تیپینگ 44000 هر جلسه
تکنیک های دستی 55000 هر جلسه

 

البته یه نکته ای که وجود داره اینه که تعرفه هر جلسه فیزیوتراپی ممکنه نسبت به وضعیت بیمار، تعداد جلسات درخواستی و شرحال بیمار یکم با هم متفاوت باشه که شما می تونین برای استعلام دقیق قیمت با ما تماس بگیرین.

جدول تعرفه فیزیوتراپی در کلینیک و مراکز خصوصی

تعرفه هایی که تو این قسمت براتون قرار می دیم به صورت آزاد و بدون بیمه هستن.

فیزیوتراپی در کلینیک هزینه (تومان) توضیحات
یک ناحیه 250000 هر جلسه آزاد
دو ناحیه 300000 هر جلسه آزاد
تکنیک های دستی 50000 هر جلسه آزاد

 

فیزیوتراپی در کلینیک هزینه (تومان) توضیحات
لیزر کم توان 53000 هر جلسه هر ناحیه
لیزر پر توان 184000 هر جلسه هر ناحیه
Cpm 53000 هر جلسه
شاک ویو 132000 هر جلسه هر ناحیه
تیپینگ 79000 هر جلسه
درای نیدلینگ 48000 هر جلسه
درای نیدلینگ با تحریک الکتریکی 59000 هر جلسه

 

البته یه نکته ای که وجود داره اینه که تعرفه هر جلسه فیزیوتراپی ممکنه نسبت به وضعیت بیمار، تعداد جلسات درخواستی و شرحال بیمار یکم با هم متفاوت باشه که شما می تونین برای استعلام دقیق قیمت با ما تماس بگیرین.

در تمرین فیزیوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

اساس همه بیماریا اینه که برین پیش پزشک متخصص تا پزشک تشخیص بده که نوع بیماریتون چی هست و آیا به فیزیوتراپی نیاز دارین یا نه؟ پس نمی تونین سر خود برای خودتون تصمیم بگیرین که برین فیزیوتراپی. بنابراین اگه می خواین علائم بیماریتون به واسطه فیزیوتراپیست شناسایی و بعد درمان بشه، باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنین. پزشک براساس علائمی که دارین نوع بیماری و تشخیص می ده و بعد توصیه های مربوط به فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست رو بهتون ارائه میده.

شما زمانی که به فیزیوتراپیست مراجعه می کنین، اول تمام مشکلات خودتون رو به متخصص می گین. متخصص هم ممکنه بتونه یه سری گزینه های درمانی جدید تر و موثر تر که خودش از طریق آموزش یاد گرفته، براتون تجویز کنه. درمانگر با شما همکاری می کنه تا یه برنامه درمانی فردی ایجاد کنه که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت رو تعریف می کنه تا بتونه در نهایت به شما کمک کنه تا از طریق تمرینات فیزیوتراپی مشخص، دردتون رو بهبود ببخشه تا شما اشتیاق بیشتری برای زندگی به دست بیارین.

حتما به این نکته توجه کنین که فیزیوتراپی یه شکل خاصی از درمانه که شما حتما باید فعالانه تو جلساتش شرکت کنین تا بتونین نتجه رضایت بخش بگیرین. اگه بیمار تو این روش درمانی با متخصص همکاری نکنه، تمام دانش تخصصی فیزیوتراپی بی فایده میشه.

آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل مقرون به صرفه است؟

اگه بخاین فیزیوتراپی رو تو کلینیک یا بیمارستان انجام بدین، باید علاوه بر هزینه فیزیوتراپی و وقت گذروندن برای رفتن به کلینیک، باید هزینه رفت و آمد رو هم بدین. حالا اگه این کارو بخاین تو خونه انجام بدین، قطعا این هزینه براتون مقرون به صرفه تره. یکی از چیزایی که باعث می شه هزینه فیزیوتراپی براتون مناسب تر باشه اینه که بهترین و متخصص ترین فیزیوتراپیست ها که تو نزدیکی خونتون هست، براتون فرستاده میشه. در نتیجه سرویسی که مورد نظرتونه با مناسب ترین تعرفه فیزیوتراپی در منزل در اختیارتون قرار می گیره.

همه چیز درباره فیزیوتراپی در منزل

یکی از اصول ثابت تو سلامتی جسمی هر آدمی، توانایی حرکتی اون فرده. بدن تو حالت عادی باید بتونه محدوده حرکتی خودش رو حفظ کنه و از همه مفاصل و ماهیچه ها در حد معمول استفاده کنه. همچنین ترمیم اعضای آسیب دیده هم تو حالت سلامتی جسمی تو یه زمان مشخص و متعارف انجام میشه. اما خب ممکنه یه شرایط ویژه ای پیش بیاد که از توانایی حرکتی اون فرد کم بشه.

 

افزایش و کهولت سن، بیماری های زمینه ای مثل دیابت، فشار خون و کاهش قوای بدنی از جمله چیزهایی هستن که می تونه توانایی فرد رو کم کنه. تو چنین موقعیت هایی با فیزیوتراپی کردن می شه تا حد امکان بدن رو به اون حالت اولیه خودش برگردوند. اما بازم گاهی پیش میاد که بعضی از افراد نمی تونن به کلینیک و مراکز درمانی مراجعه کنن و ترجیج می دن که این خدمات رو تو منزل خودشون دریافت کنن.

خوشبختانه امروزه طیف وسیعی از این خدمات به واسطه افراد و کادر مجرب و فیزیوتراپیست های کاربلد و با تجربه و متخصص قابل ارائه هستن. هزینه فیزیوتراپی در منزل به صورتیه که همه افراد می تونن از این خدمات استفاده کنن. حالا این وسط ممکنه نوع بیماری و تجهیزاتی که برای اون بیماری به کار میره متفاوت باشه. اما خب به هر حال تعرفه فیزیوتراپی با انجمن فیزیوتراپی تو ایرانه و برای همه شهرها یکسانه.

پالادیوم بیوتی: متمایز در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل

سال های زیادی از ارائه خدمات توان بخشی و فیزیوتراپی تو کلینیک ها گذشته و حالا امروزه علاوه بر افرادی که دچار بیماری کم توان جسمی هستن یا اونایی که تو دوره نقاهتشون هستن می تونن از این خدمات استفاده کنن، افراد دیگه ای هم که دچار خستگی جسمانی هستن و دوست دارن ماساژ درمانی دریافت کنن هم می تونن از خدمات این کلینیک ها استفاده کنن. حالا الان تعداد کاربرا زیاد و نیازهاشون هم متنوع شده، تو زمینه تولید و کاربرد دستگاه ها و تجهیزات درمانی و توانبخشی هم واقعا پیشرفت چشمگیری دیده میشه. اما با این حال با این که خدمات جدیدی به فیزیوتراپی اضافه شده، هزینه فیزیوتراپی در منزل هنوز همون قدر مقرون به صرفه و اقتصادیه و با تعرفه های قابل قبولی در اختیار کاربرا قرار می گیره.

بیشتر بخوانید : خدمات فیزیوتراپی

انتقال تجهیزات فیزیوتراپی به منزل شما

در مرکز ما از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی استفاده میشه که نه تنها این دستگاه ها را تو قالب دستگاه های روتین فیزیوتراپی استفاده می کنه، بلکه تو موارد لازم از دستگاه های پیشرفته تری مثل لیزر پر توان، ویبراتور و یا cpm برای خدمات فیزیوتراپی و توان بخشی برای بیمارا استفاده میشه. انتقال همه ی این تجهیزات در کنار بقیه تجهیزات ویژه به مکان مورد نظر شما و بهره بردن از خدمات ویژه و دسترسی بیمارا به این دستگاه ها، همه و همه تو مجموعه پالادیوم صورت می گیره و شما با خیال راحت می تونید از این خدمات استفاده کنین.

منبع وب سایت : urmc.rochester.edu

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا