خدمات جراحی های سینه

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه ،پروتز سینه یک روش زیبایی به منظور افزایش حجم سینه ها و نیز بهتر کردن فرم آن ها می باشد.انجام جراحی پروتزسینه یک روش تهاجمی و زیبایی می باشد و می بایست تمامی مسائل بهداشتی رعایت گردد.در ادامه این مقاله در مورد پروتز سینه اطلاعات کاملی را به شما می دهیم.

پروتز یا ایمپلنت سینه عمل بازسازی سینه می باشد که باعث افزایش حجم سینه می گردد.درحال حاضر توجه زیادی به جراحی پروتز سینه شده است و به طورمعمول هر شخصی دلیل قابل قبولی برای این جراحی دارد.بعضی ها درحین حاملگی،شیردهی،بیماری هایی مثل سرطان و … دچار مشکلاتی از جمله کم کردن حجم یا از دست دادن یک یا دو سینه خود شده اند.

 

عمل جراحی پروتز سینه:

عمل جراحی پروتز سینه  یک جراحی کاملا مطمئن و با کمترین خطر برای بانوان می باشد.روند جراحی زیبایی سینه یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد و با بیهوشی کامل انجام می گیرد.با این حال داوطلب می بایست قبل از انجام پروتز سینه یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص داشته باشد.در آن جلسه همه مراحل جراحی و روش های دیگه برای افزایش حجم سینه به داوطلب توضیح داده می شود.انتخاب پروتز سینه برای این نوع جراحی با توجه به شرایط متعدد مثل پهنای سینه،بافت سینه و … انجام می پذیرد.برش های لازم برای جایگذاری پروتز سینه طی سه مرحل انجام می گیرد.هاله دور سینه،زیربغل و چین سینه از جمله این برش ها می باشند.

پروتز سینه توسط پزشک جراح متخصص از قسمت بالایی یا پایینی عضله سینه وارد بدنمی گردد.تثبیت پروتزدر بدن داوطلب،توسط خود بدن فرد صورت می پذیرد پس درنتیجه پروتز سینه داخل بدن فرد دچار جابجایی نمی گردد.

بیشتر بخوانید : بهترین مارک پروتز سینه

پروتزسینه از چه جنسی و متریالی می باشد؟

بستگی به نوع جراحی و نیز شرایط داوطلب دارد.پزشک جراح می تواند از بین انواع پروتز سینه یک مدل را انتخاب نماید.امروزه انواع پروتز سینه را باتوجه به برجستگی آن ها به سه دسته تقسیم می نمایند که عبارتند از:

 •  دارای برجستگی کم
 • دارای برجستگی زیاد
 • پروتز با برجستگی خیلی زیاد

بیشتر بخوانید : گزینه هایی برای انواع فرم سینه

ممکن می باشد با توجه به خواست و نظر بیمار یا تشخیص پزشک از هر کدام پروتزهای دسته بندی اشاره شده استفاده نمایند.امکان دارد پروتز سینه پس از سرطان و گذراندن روندهای درمانی استفاده گردد و یا یکی از انواع پروتز سینه در جهت زیبایی یا درجهت بازسازی و زیبایی استفاده گردد.

 

جنس و متریال استفاده شده برای تولید پروتز متفاوت می باشد که می توان دسته بندی زیر را اشاره نمود:

 

پروتز آب نمکی

این نوع پروتز یکی از انواع پروتز سینه می باشد که گرد بوده و با محلول آب نمگ پر می  گردد.هنگام پاره شدن این نوع پروتز،مایع داخل آن خارج شده و توسط بدن جذب می گردد،اما مشکلی برایبدن ایجاد نمی گرد.استفاده از این نوع پروتز برای جوانان زیر 18 سال توسط پزشکان منع شده است.پروتز سینه برند منتور آب نمکی یکی از معتبرترین برندهای ارائه شده پروتز می باشد.

 

استفاده از پروتزها دارای مزایا و معایب خود می باشد که می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 •  نسبت به نوع های دیگر نیاز به برش کمتری می باشد
 •  برای جایگذاری به برش کمتری نیاز دارد
 •  پس از جایگذاری نیازبه بازدید دوره ای کمی توسط پزشک دارد.

 

از جمله معایب پروتز سینه آب نمکی می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 •  لمس غیر طبیعی و حالت طبیعی کمی دارد
 •  امکان دارد به بافت سینه تاثیر بگذارد
 •  امکان خالی شدن خود به خودی را دارد

 

پروتزسیلیکونی

از انواع دیگر پروتز سینه می باشد.شکل پروتز سیلیکونی هم مثل پروتز آب نمکی می باشد،اما داخل آن را با ژل چسبنده پر کرده و شکل و فرمی زیباتر و طبیعی تر داشته است.در صورت پاره شدن پروتز سیلیکونی محتویات آن جذب بدن نشده و ممکن است مشکلاتی را برای شخص ایجاد نماید.توصیه می گردد افراد زیر22 سال از این پروتز استفاده نکند.از این نوع پروتز می توان برای بهبودی فرم و شکل سینه پس از سرطان سینه استفاده نمود.

 

از جمله مزایای این نوع پروتز می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 •  کاهش ریسک خالی شدن ناگهانی
 •  لمس طبیعی هم جنس با بافت سینه

 

از جمله معایب پروتز سیلیکونی می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 •  هزینه بالاتر نسبت به دیگر پروتزهای موجود
 • نیاز به چکاپ های بیشتر پس از جراحی توسط پزشک دارد
 •  برای کاشت این پروتز نیاز به برش های بیشتری بر روی بدن خود دارید

 

پروتز کامپوزیتی جایگزین

سومین نوع پروتز سینه که معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند با رشته های پروپلین،روغن سویا و مواد دیگر نیز پر می گردند.

 

انتخاب مارک پروتز سینه

 

بهترین برند یا مارک پروتز سینه چیست؟آیاهمه آن ها دارای استاندارد می باشند؟

پروتزها مارک های متفاوتی دارند.به عنوان نمونه یکی از معروف ترین انواع پروتز سینه مارک منتور می باشد.انواع دیگر پروتز سینه مانند پولیتک،پروتز موتیوا،آریون و غیره نیز در بازار موجود می باشد.همه این مدل پروتزها دارای استاندارد و تاییدیه های لازم هستند.پس فرد داوطلب نباید نگران برند پروتز استفاده شده توسط پزشک باشد.داوطلب فقط می بایست توجه به سایز مورد نظر خود داشته باشد.به عنوان مثال اندازه قطر دایره یا بیس پروتز که جراح با توجه به شرایط بدنی داوطلب و با توجه به آناتومی بدنی شخصی او پروتز ایده آل او را انتخاب می کند.

 

انتخاب جراح متخصص پلاستیک

انتخاب جراح پلاستیک مهم ترین و اصلی ترین مساله در موفقیت آمیز بودن و رضایت داوطلب می باشد.پزشک متخصص با توجه به تجارب خود و در نظر گرفتن بافت سینه بهترین نوع پروتز سینه را برای شما در نظر خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا