خدمات جراحی های سینه

متدهای لیفت سینه با جراحی

لیفت سینه ،زیبایی ظاهری و داشتن اندام خوش فرم، یکی از مهم ترین دغدغه های خانم های جوان و میانسال امروزیه. به خاطر همین هم هست که در دنیای امروز جراحی های پلاستیک به شکل گسترده ای رواج پیدا کرد ان و روز به روز روش های بهتر و جدید تری برای انجام جراحی های پلاستیک ابداع می شه. از اون جایی که این موضوع ذهن افرادی زیادی رو به خودش مشغول کرده ما قصد داریم در ادامه به صورت اختصاصی در مورد یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی به نام لیفت سینه صحبت کنیم و همه ابعاد این پروسه رو به طور دقیق مورد بررسی قرار بدیم. به شما هم پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید تا اطلاعات بیش تری در مورد نحوه انجام لیفت سینه به دست بیارید و بتونید از مزیت های این فرایند به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه، جراحیه که برای بالا بردن سینه و از بین بردن افتادگی سینه ها انجام می شه. با این جراحی مشکلات ظاهری سینه از بین می ره و شکل و فرم مطلوبی به خود شون می گیرن. این نوع جراحی امروزه به سبک های مختلفی انجام می شه و از اون جایی که مزیت های زیادی داره، شدیداً مورد استقبال قرار گرفته و افراد زیادی به انجام اون تمایل نشون می دن.

انواع روش های لیفت سینه

با پیشرفت علم پزشکی روش های زیادی برای انجام لیفت سینه ابداع شده که به طور مثال هم می شه به موارد زیر اشاره کرد:

 •  لیفت سینه با نخ

یکی از روش هایی که برای رفع افتادگی سینه وجود داره، لیفت سینه با نخه. در این روش، جراح یه نوع نخ های مخصوص رو با استفاده از سوزن های زیر پوستی وارد پوست می کنه و سینه ها رو به سمت بالا می کشه. البته بد نیست بدونید که نخ هایی که برای انجام این پروسه مورد استفاده قرار می گیرن بعد از دو سال جذب می شن و بیمار بعد از این مدت مجدداً باید برای ترمیم لیفت اقدام کنه.

 •  لیفت سینه به روش Cacl

روش دیگه ای که برای لیفت سینه وجود داره روش Cacl هست که در آن جراح با استفاده از یه دستگاه دستی، به ماهیچه های اطراف سینه پالس های الکتریکی می فرسته. این پالس ها ماهیچه های سینه رو تحریک می کنن و باعث سفت شدن سینه ها می شن.

 •  لیفت سینه با لیزر درمانی

روش دیگه ای که برای انجام لیفت سینه وجود داره، لیزر درمانی هست. در این روش با ایجاد پرتو های قوی سلول های مرده پوست از بین می رن و میزان تولید کلاژن پوست افزایش پیدا می کنه. در نتیجه پوست سینه کشیده تر می شه و مشکل افتادگی سینه ها حل می شه. البته این روش نتیجه موندگاری نداره و بیمارانی که اون رو انتخاب می کنن مدام باید جهت ترمیم لیفت سینه هاشون هزینه بپردازن.

 •  لیفت با ترماژ

سومین روش لیفت سینه، روشیه که با ترماژ انجام می شه. در این روش پزشک با یه دستگاه مخصوص به اسم ترماکول امواج رادیویی رو به لایه های عمیق پوست می فرسته و فیبر های پروتئینی پوست رو سفت می کنه. البته روش لیفت سینه با ترماژ، فقط برای مواقعی که میزان افتادگی سینه ها جزئی باشه مورد استفاده قرار می گیره و در مواقعی که افتادگی سینه ها شدید باشه نمی شه از این نوع لیفت استفاده کرد.

 •  لیفت سینه با پلاسما

روش بعدی روش لیفت سینه با پلاسما است که یکی از جدید ترین و مؤثر ترین روش های لیفت سینه محسوب می شه و بسیار پر کاربرده. در این روش انرژی پلاسما سرد به لایه های داخلی پوست فرستاده می شه تا پوست منقبض بشه و میزان تولید کلاژن پوست به حد نرمال برگرده.
این نوع لیفت سینه نسبتاً نتیجه موندگاری داره و می تونه شادابی و جوونی پوست سینه رو بهش برگردونه.

 •  لیفت سینه به روش VBL

یکی دیگه از روش هایی که برای رفع افتادگی سینه وجود داره، روش VBL هست. در این روش با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت که از خون خود بیمار گرفته می شه، سینه ها لیفت می شن و مشکل افتادگی شون حل می شه.
بد نیست بدونید که نتیجه این روش در قیاس با نتیجه سایر روش ها موندگاری بیش تری داره و با انتخاب اون دیگه نیازی نیست بیمار مدام بابت ترمیم پوستش، هزینه های گزافی رو از جیب بپردازه.

 • لیفت با ترزیق بوتاکس

روش دیگه ای که برای لیفت سینه ها وجود داره، تزریق بوتاکسه که برای انجام اون از سم بوتولونیوم استفاده می شه. این نوع سم، عصب ها و ماهیچه های زیر پوست رو فلج می کنه و اون ها رو به صورت موقتی از کار می ندازه. با حرکت نکردن مایچه ها سطح پوست کم کم صاف می شه و مشکل افتادگی سینه ها از بین می ره. البته این نتیجه فقط برای چهار ماه باقی می مونه و بعد از اون بیمار باید برای ترمیم لیفت اقدام کنه.

بیشتر بخوانید : درمان سرطان زیر بغل با جراحی

 •  لیفت سینه با تزریق ژل

یکی دیگه از روش هایی که برای لیفت سینه طراحی شده، تزریق ژل هست. ژل هایی که برای انجام لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرن حاوی اسید هیالورونیک هستن. این نوع اسید سلول های پوست رو تحریک به کلاژن سازی می کنه و باعث می شه پوست کشیده و صاف به نظر برسه.

 •  لیفت سینه با طب سوزنی

نهمین روشی که می خواهیم که به شما معرفی کنیم روش لیفت سینه با طب سوزنی هست. این روش که یکی از قدیمی ترین روش های لیفت سینه است طی 15 تا 45 انجام می شه و کاملاً طبیعیه.

 •  لیفت سینه با جراحی

آخرین روشی که برای حل کردن مشکل افتادگی سینه ها ابداع شده روش جراجی هست. در این روش پوست های اضافی سینه ها، از بین می رن و بافت سینه ها محکم تر می شه. در نتیجه سینه ها به سمت بالا کشیده می شن و افتادگی اون ها از بین می بره.

بالا کشیدن سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

برای این که بیمار نتیجه بهتری از لیفت سینه بگیره، باید بعد از انجام این پروسه یه سری نکات رو رعایت کنه و ما در این قسمت این نکات رو به اطلاع شما می رسونیم:

 • مصرف به موقع دارو ها

بعد از لیفت سینه پزشک برای تسریع روند درمان بیمار، یه سری دارو براش تجویز می کنه. بیمار باید این دارو ها رو سر موقع مصرف کنه تا سریع تر سلامتی اش رو به دست بیاره و خیلی اذیت نشه.

 •  استفاده از سوتین مخصوص

بیمار تا سه چهار روز بعد از انجام لیفت سینه باید به صورت دائمی از سینه بند مخصوص استفاده کنه تا سینه ها بهتر حالت بگیرن.

 • کنار گذاشتن فعالیت های سنگین

فردی که لیفت سینه رو انجام می ده تا زمانی که کاملاً خوب نشده نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام بده و باید با احتیاط رفتار کنه.
• به پشت خوابیدن
برای این که سینه ها تحت فشار قرار نگیرن بهتره بیمار تا چند روز بعد از انجام لیفت سینه به پشت بخوابه و از خوابیدن روی شکم و پهلو خود داری کنه.
• عوض کردن بانداژ
زمانی که لوله های تخلیه، برداشته می شه باید بانداژ سینه ها عوض بشه تا زخم ها ضد عفونی بشن و احتمال بروز عارضه هایی مثل عفونت به حداقل برسه.

عوارض لیفت سینه

لیفت سینه نیز مثل سایر جراحی های زیبایی یه سری عوارض داره که به طور مثال هم می شه به موارد زیر اشاره کرد:

 • باقی ماندن جای زخم ها

یکی از مهم ترین عوارضی که بعد از جراحی سینه گریبان بیمار رو می گیره باقی مونده جای زخم هاست. بد نیست بدونید که اثر زخم های این نوع جراحی بعد از گذشت دو سال فقط کمرنگ می شه و هیچ وقت به طور کامل از بین نمی ره.

 • بی حس شدن نوک سینه ها

عارضه دیگه ای که افراد بعد از جراحی سینه با اون دست و پنحه نرم می کنن، بی حس شدن نوک سینه هاست که موقتی است و در اکثر بیمار ها بعد از چند روز بر طرف می شه.

 • عدم تقارن سینه ها

عارضه بعدی عدم تقارن سینه هاست که دلیل اصلی اون عدم مهارت پزشکه. به خاطر همین هم هست که به افرادی که قصد انجام جراحی سینه رو دارن توصیه می شه که در انتخاب پزشک خیلی دقت کنن و به هر پزشکی اعتماد نکنن.

 • از دست دادن قسمتی از آرئول ها

گاهی با لیفت سینه ناحیه تیره اطراف نوک سینه که به آن آرئول گفته می شه از بین می ره. این مشکل که به دلیل مختل شدن سیستم خون رسانی سینه ها به وجود می یاد عارضه نادریه و در صورتی که پزشک مهارت کافی داشته باشه احتمال بروز اون به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کنه.

 • مشکل شیر دهی

بعضی خانم ها بعد از لیفت سینه با مشکل شیر دهی مواجه می شن و سینه هاشون به اندازه کافی شیر تولید نمی کنه. از اون جایی که این مشکل می تونه به نوزاد آسیب بزنه، بهتره خانم ها بعد از پایان دوره شیردهی برای لیفت سینه اقدام کنن.

 • درد و کبودی

افرادی که برای انجام لیفت سینه، روش جراحی رو انتخاب می کنن بعد از انجام لیفت با عارضه های مثل متورم شدن اطراف برش ها و درد مواجه می شن. البته این عارضه یکی از معمول ترین عارضه های لیفت سینه است و در صورتی که بیمار به توصیه های پزشک گوش کنه، این عارضه نهایتا بعد از چند روز به طور کامل از بین می ره.

هزینه جراحی لیفت سینه

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد انجام جراحی لیفت سینه رو دارن هزینه این جراحیه. اکثراً می خوان اطلاعات دقیقی در مورد این موضوع داشته باشن تا برنامه ریزی کنن و بتونن همه هزینه ها رو بپردازن. اما این در حالیه که هزینه این جراحی به مؤلفه های مختلفی بستگی داره و نمی شه اون رو به صورت دقیق محاسبه کرد. از اون جایی که مسائل مالی اهمیت زیادی داره و نباید اون ها رو نادیده گرفت، ما در این قسمت به صورت اختصاصی در مورد میزان هزینه جراحی لیفت سینه صحبت می کنیم و به مؤلفه هایی که در حین محاسبه هزینه لیفت سینه مورد توجه قرار می گیرن، اشاره می کنیم. این مؤلفه ها عبارتن از:

 • تجربه و مهارت جراح

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکته هایی که در حین محاسبه هزینه لیفت سینه مورد توجه قرار می گیره تجربه و مهارت جراحه. هر چی پزشک مهارت بیش تری داشته باشه و بهتر از پس این جراحی بر بر بیاد، دستمزد بیش تری از بیمار می گیره.

 • دستمزد دستیاران پزشک

مؤلفه دیگه ای که بر هزینه لیفت سینه تأثیر می ذاره، دستمزد دستیاران پزشکه که بر طبق مهارت اون ها تعیین می شه و مقدار مشخصی نداره.

 • دارو های بعد از جراحی

افرادی که جراحی لیفت سینه رو انجام می دن باید برای تسکین درد هاشون یه سری دارو مصرف کنن. نوع و دوز این دارو ها بر اساس وضعیت جسمی بیمار تعیین می شه و هزینه شون برای هر بیماری متفاوته.

 • منطقه جغرافیایی

یکی دیگه از عواملی که در هنگام محاسبه هزینه لیفت سینه مورد توجه قرار می گیره، منطقه جغرافیایی کلینیک هست که معمولاً اگه کلان شهر باشه هزینه جراحی به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کنه.

 • نوع تجهیزات جراحی

آخرین نکته ای که در حین برآورد هزینه جراحی لیفت سینه، مد نظر قرار می گیره نوع تجهیزاته که هر چی جدید تر باشن کارایی بهتری دارن و بابت اون ها هزینه بیش تری از بیمار گرفته می شه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا