خدمات پیکرتراشی و لاغری

میزان خطر آمبولی پس از جراحی لیپوماتیک و راه مقابله

خطر آمبولی در لیپوماتیک ،ایا شما نیز از طرفداران به انجام عمل زیبایی پیکرتراشی هستید؟آیا هشدارها و بدگویی اطرافیان شما در مورد ریسک انجام عمل لیپوماتیک باعث شده از آرزوی خود،یعنی داشتن بدنی ایده آل و خوش فرم دست بکشید؟اگر از خطر ابتلا به آمبولی بعد از عمل لیپوماتیک نوبت خود را عقب انداخته اید،ما به شما توصیه می کنیم قبل از وقت گرفتن مجدد از دکتر این مقاله را بدقت بخوانید.

آمبولی لیپوماتیک در چه حالتی اتفاق میفتد؟

به طورکلی زمانی اتفاق می افتد که ماده ای به صورت گاز،جامد و یا مایع راه به درون رگ های خونی پیدا کرده و به دیگر اندام های بدن برسد.این بیماری با مسدود کردن شریان هایی منجر به ایجاد نارسایی هایی در بدن شخص می گردند.از انواع آمبولی می توان به آمبولی چربی،آمبولی چربی کامل و آمبولی ریوی اشاره نمود.اکثر افراد از بیم ابتلا به آمبولی از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک فراری هستند.اگر شما نیز دراین لیست قرار دارید توصیه می شود پیش از پیش در این مورد مطالعه و تحقیق کنید.شما می توانید پس از کسب آگاهی از تمامی نکات شرایط انجام عمل لیپوماتیک،انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.هم اکنون بهتر است قبل از اقدام به لیپوماتیک ،با عمومیت بیماری آمبولی آشنا شوید.برای مبارزه با این ترس بهتر است چند دقیقه وقت بگذارید و در این مورد تحقیق نمایید.

آمبولی چربی زمانی اتفاق می افتد که بافت چربی به شریان های خون راه پیدا کند.از علائم آشکار شدن این بیماری می توان به تنگی نفس،کاهش پلاکت و اختلالات عصبی و … اشاره کرد.به باور بسیاری از پزشکان آمبولی چربی،از نادرترین ریسک های عمل زیبایی جراحی لاغری محسوب می شوند.در عین این حال اشکار شدن این نوع آمبولی و انتشار آن ممکن است به بروز آمبولی چربی کامل که یک بیماری خطرناک است منجر شود.

آمبولی چربی کامل زمانی اتفاق می افتد که توده های چربی از همدیگر گسسته شوند و به دام شریان های خونی بیفتند.
آمبولی ریوی نیز از دیگر انواع آمبولی می باشد که در صورت آشکار شدن،شرایط اورژانسی برای فرد ایجاد می نماید.پس همانند آمبولی چربی کامل می بایست در صورت مشاهده آن سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

آیا خطر آمبولی در پیکرتراشی وجود دارد؟

در زندگی امروزه بسیاری از اشخاص مایل به دستیابی به بدنی ایده آل بدون انجام ورزش و رژِیم غذایی هستند.شما با انجام پیکرتراشی می توانید به رویاتون برسید.پیکرتراشی هم مانند دیگر عمل های زیبایی دارای ریسک ها و خطرات جانبی می باشند.هدف اصلی عمب زیبایی پیکرتراشی،برداشتن چربی های اضافی و برطرف کردن چاقی موضعی می باشد.در پیکرتراشی چربی فرد از بدن تخلیه می شود در نتیجه پس از عمل پیکرتراشی احتمال آشکار شدن بیماری هایی مانند آمبولی چربی بدن وجود دارد.
پس اطمینان داشته باشید که وقتی احتمال بروز علائم آمبولی بعد لیپوماتیک یا بیماری هایی پیش بینی می گردد،یقینا راه های جلوگیری مربوط به آن نیز معرفی خواهند شد.

بیشتر بخوانید : میزان خطر آمبولی بعد لیپو

در موقع انجام عمل بافت ها از طریق کانولا از بدن تخلیه می گردد.با این حال،مقدار کمی از چربی در درون شریان های آسیب دیده خشک می گردند.ذرات چربی که از طریق شریان های پاره شده در جریان گردش خون قرار می گیرند می توانند باعث ایجاد آمبولی در اندام هایی مثل مغز،کلیه،ریه و پوست شوند.به طور عمومی،24تا48 ساعت پس ازعمل زیبایی لیپوماتیک،بهترین زمان برای پیشرفت و تبدیل آمبولی به آمبولی چربی کامل می باشد.

به چه صورت می توان احتمال خطر آمبولی را کم کرد؟

در شرایطی که در پایین ذکر می نماییم احتمال آمبولی پس از عمل زیبایی لیپوماتیک وجود دارد:
1.زمانی که پزشک شما بدون توجه به ضوابط کاری،قسمت وسیعی از بافت های چربی شما را دستکاری می نماید.
2.زمانی که شما به بیماری های حادی مبتلا باشید که ممکن است به بروز آمبولی چربی کامل منجر شود.
3.زمانی که پزشک شما از ابتلای شما به این بیماری ها آگاهی نداشته باشد.

شما می توانید یک پزشک باتجربه و حرفه ای انتخاب نمایید که شما را در رسیدن به رویاهایتان کمک نماید.نه اینکه عمل را به یک کابوس تلخ و نشدنی تبدیل نمایید.به طور عمومی ریسک بروز عوارض جانبی عمل زیبایی لیپوماتیک هنگامی بیشتر می شود که جراح شما بر روی بخش وسیعی از بدن عمل را انجام دهد.همچنین در موقعی که حین انجام عمل زیبایی پیکرتراشی شما،یک یا چند عمل زیبایی دیگر نیز انجام شود خطر بروز این عوارض افزایش خواهد یافت.

برای پزشکان نیز بسیار اهمیت دارد که از روش های جراحی لاغری مناسب استفاده نمایید.در واقع پزشکان باید برای انجام پیکرتراشی،روش جراحی هر فرد را متناسب باشرایط مناسب او انتخاب و انجام دهند.شما می بایست قبل از عمل لیپوماتیک،سابقه بیماری خود را با پزشک خود در ارتباط بگذارید.یک پزشک خوب و باتجربه قادر است تنها با نگاهی کلی به پرونده شما بی خطرترین و کم ریسک ترین روش ممکن را برای شما انتخاب نماید.

مراقبت های پس از پیکرتراشی چیست؟

لیپوماتیک یک نوع عمل زیبایی پرطرفدار می باشد و اگر می خواهید از عمل پیکرتراشی خود نتیجه خوب و عالی بگیرید باید دوران نقاهت و بهبودی خود را پس ازعمل به خوبی پشت سربگذارید:
1.شما می توانید تا 48 ساعت پس ازعمل پیکرتراشی،حمام بروید.می بایست محل زخم را به طور آهسته ماساژ دهید تا خونابه تخلیه شود.
2.پس از عمل زیبایی لیپوماتیک،در قسمت جراحی شده دچار تورم خواهید شد.البته جای نگرانی وجود ندارد چرا که این ورم ها قرار نیست که تاابد بر روی بدن شما وجود داشته باشند.این ورم ها پس از گذشت چند هفته از بین خواهند رفت.
3.با گذشت هر روز پس از عمل بدن شما با گذر زمان خود را با شرایط جدید وفق خواهد داد.در نتیجه،بدن ایده آل شما رفته رفته شکل گرفته و تصویر شما در آینه زیباتر خواهد بود.
4.رژِیم غذایی سالم به همراه استفاده زیاد میوه و سبزیجات داشته باشید.
5.تا یک ماه نباید الکل و مشروبات الکلی مصرف نمایید.
6.تا مدتی نباید سراغ فعالیت های ورزشی پرفشار بروید ولی از روز سوم می توانید پیاده روی آهسته را شروع نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا