خدمات جراحی های سینه

پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی جز جراحی های پرطرفدار می باشد که طرفداران آن روز به روز زیادتر می شوند.ما انواع مختلفی پروتز داریم که پروتز سینه اشکی چون به شکل و حالت طبیعی سینه نزدیک تر است طرفداران بیشتری دارد.

پروتز سینه و انواع آن

پروتز سینه دارای دو نوع سالینی و سیلکونی می باشد که طرفداران سیلکونی بیشتر می باشند.خود پروتز سیلکونی به دو نوع اشکی و گرد تقسیم می گردد.

از بین این پروتزها،مدل اشکی دارای طرفداران بیشتری نسبت به گرد می باشد،زیرا نمای طبیعی تری در سینه ها پس از جراحی ایجاد می نماید و زمانی یک عمل زیبایی ایمن می باشد که طی زمان یک الی دو ساعت با بی هوشی عمومی انجام گیرد.

با این اوصاف جراحان توصیه می کنند که داشتن یک جلسه مشاوره واجب و ضروری می باشد تا نوع پروتز با توجه به تیپ بدنی و سلیقه فرد مشخص گردد.

با انتخاب پروتز سینه که به طور معمول با توجه به پهنای سینه،ارزیابی سینه و بافت سینه با نرم افزارهای پیشرفته صورت می گیرد،شرایط برای جراحی آماده می گردد.برخی اوقات بعضی از افراد به دلایل متفاوت از جراحی سینه خود ناراضی بوده و حس خوبی از جراحی نمی گیرند که این افراد نیاز به گذشت زمان بیشتر هستند که با شکل گیری طبیعی سینه ها و تغییرات اعمال شده بتوانند احساس بهتری را بدست بیاورند.

بیشتر بخوانید: خدمات جراحی سینه

جراحی سینه مدل اشکی

در جراحی سینه مدل اشکی به طور معمول پزشک در سه محل مختلف،یعنی زیر بغل،بافت اطراف نوک پستان و اطراف ناف یا چین زیر سینه برش هایی انجام می دهد و بعد پروتز را وارد قفسه سینه می نماید.

پس از آن بدن پروتز را درجای وارد شده نگه می دارد و از حرکت آن در زیر پوست پیشگیری می کند.پس از آن پزشک جراح جای برش را بخیه می زند.

تفاوت پروتز سینه اشکی و گرد

همانطور که قبلا اشاره کردیم پروتزهای سینه از لحاظ ظاهری به دونوع پروتز سینه گرد و اشکی تقسیم می گردند.درپروتز سینه اشکی شکل و ظاهر پروتز به شکل اشک و در قسمت پایینی آن برجستگی بیشتری وجود دارد.در پروتز سینه گرد فرم و شکل سینه به صورت گرد می باشد.پس مهم ترین تفاوت پروتز سینه اشکی و گرد شکل ظاهری آن ها می باشد.دومین تفاوت آن ها در جنس پروتز می باشد که به طور متداول جنس پروتز سینه مدل اشکی ازنوع سیلیکونی ،امادر نوع گرد محدودیتی وجود ندارد.

جنس پروتز سینه اشکی

به طور کلی جنس پروتز سینه یکی از انواع زیر می باشد:
. پروتز سینه سالین
.پروتز سینه سیلیکونی
. پروتز سینه ثابت

پروتز سینه سالینی

در پروتز سینه از جنس سالین،سینه ها بوسیله آب نمک یا سالین پر می گردند.این نوع از پروتزها به علت اینکه آب نمک در بدن وجود دارد و به طور کلی طبیعی می باشد برای بدن دارای مضر نمی باشند.پروتز سینه سالینی از پروتز سینه سیلیکونی سفت تر می باشند.

مزیت ها و معایب پروتز سینه اشکی جنس سالیان

از مزیت های پروتز سینه سالینی هزینه پایین تر آن نسبت به دیگر نوع عای پروتز می باشد.اما از جهتی دیگر معایب پروتز سینه سالینی را می توان لمس غیر طبیعی،احتمال خالی شدن پروتز،تاثیرگذاری بربافت سینه و … را ذکر کرد.

بیشتر بخوانید بعد از پروتز سینه

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی شبیه ژل چسبنده می باشد.این نوع از پروتزها به علت زیبایی و راحتی که برای خانم ها ایجاد می کند دارای محبوبیت زیادتری می باشند.هنگامی که به پروتز سینه سیلیکونی صدمه ای وارد گردد مشکل حادی ایجاد نمی کند.ممکن است ماده پروتز سینه ب دیگر لایه های پروتز وارد شود.

مزایا و معایب پروتز سینه اشکی جنس سیلیکونی

پروتز سینه اشکی از جنس سیلیکون به علت چین خوردگی کمتر،احتمال صدمه کمتر و خالی نشدن پروتز و البته لمس طبیعی تر دارای محبوبیت بالاتری باشد.از معایب آن هزینه بالاتر و ایجاد برش های بزرگ تر بر روی سینه می توان نام برد.

پروتز سینه ثایت و مزایا و معایب آن

نوع پروتز سینه ثابت بیشتر برای پروتز سینه اشکی مناسب می باشد اما گفتنی است که به اندازه پروتز سینه سیلیکونی زیبا و جذاب نمی باشد.این مدل پروتز دچار پارگی و تغییر شکل نخواهد شد.
از مزایا و معایب آن می توان به سفت تر بودن آن و نیز شکل ثابت تر آن اشاره نمود.آسیب دیدگی سینه ها در پروتز سینه ثابت کمتر می باشد و از معایب ان می توان گفت که در این عمل نیاز به برش های بزرگتری در سطح پوست می باشد.

پروتز سینه اشکی چه مقدار ماندگاری دارد؟

نکته مهم این است که این نوع پروتز نباید دچار جابجایی و چرخش گردد در غیر این صورت نیاز به جراحی دوباره می باشد.و نیز به طور کلی پروتزهای سینه طوری طراحی نگردیده که مادام العمر دوام داشته باشند.در صورت داشتن عوارض و تغییر اندازه وش کل سینه ها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید.

 

پروتز سینه اشکی مناسب چه کسانی می باشد؟

پروتز سینه گرد متداول ترین نوع پروتز می باشد که زنان برای عمل بزرگ کردن سینه ها انتخاب می نمایند.اما پروتز سینه های اشکی معمولا برای زنانی که به دنبال نتایج ظریف تر هستند مورد پسندتر می باشد.

جمع بندی

در بین انواع پروتزها که شامل پروتز از جنس سالین و انواع مختلف سیلیکون می باشد،پروتزهای سیلیکونی طبیعی نرین سینه ها را ایجاد می نمایند.پروتزهای سیلیکونی مثل پروتزسینه اشکی کمی گران تر از سالین می باشد اما چون از ژل بسیار چسبنده ساخته شده اند بسیار نرم تر می بشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا