خدمات کاشت

علت ریزش مو پس ازکاشت مو

علت ریزش مو پس از کاشت مو ، کاشت مو یک فرآیند جراحی می باشد که دارای خطر زیادی نمی باشد و همراه با عوارض کمی می باشد.کاشت مو که به کاشت موی سر و کاشت ابرو تقسیم بندی می گردد یک جراحی زیبایی محسوب می گردد.

کاشت مو یک فرآیند تخصصی و هنرمندانه می باشد که دائما درحال پیشرفت و کامل تر شدن می باشد.پزشک متخصص می تواند با استفاده از تکنیک های جراحی مناسب بسیاری از عوارض احتمالی که بخاطر بیهوشی و برداشت مو و انتقال آن است را به کمترین حالت ممکن برساند.

با بالارفتن محبوبیت و متداول تر شدن این عمل جراحی امروزه بسیاری از اشخاص قصد انجام کاشت مو یا ابرو را دارند اما ممکن است به علت ترس از عوارض کاشت اقدام عملی نکنند.باید این نکته را در نظر گرفت که عوارض پس از عمل می تواند یک عامل نامطلوب باشد که می توان آن را به عنوان یک اتفاق معمول یا غیر معمول درنظر گرفت.کاشت مو یک جراحی زیبایی است و هر عارضه ای می تواند به صورت جدی بر نتیجه عمل شما موثر باشد.از ای رو پزشکانمتخصص می تواندبا بکارگیری از روش های پیشگیری و همچنین با استفاده از تکنیک های تخصصی پوستی عوارض احتمالی رابه کمترین میزان ممکن برسانند.

بیشتر بخوانید : خدمات کاشت

بیماران بعد از ترمیم مو بایدچه نتایجی را انتظار داشته باشند؟

  • زمانی که شخص عمل جراحی کاشت مو را انجام می دهد،پیوند موها سبب می گردد که بدن از خود واکنش نشان دهد،پیوند فولیکول های مو به بدن شوک وارد کرده و طی این شوک موها دچار ریزش می شوند،اما پس از مدت زمانی دوباره فولیکول ها رشد می کنند.
  • موهای پیوند داده شده به طور معمول پس از چند هفته شروع به ریزش می کنند و این امری کاملا طبیعی می باشد که در بیشتر بیماران پیش بینی می گردد،اما این اتفاق موقتی می باشد و پس از گذشت سه ماه به طور مجدد موهای پیوندی شروع به رشد کردن می نمایند و نتیجه نهایی کاشت مو پس از گذشت 12تا18 قابل دیدن می باشد.
  • اگر شما قصد ترمیم با هدف افزایش تراکم مو را دارید باید پس از اولین کاشت حدود 1تا2 سال صبر نمایید تا از آسیب به فولیکول های مو پیشگیری نمایید.همچنین پیشنهاد اکثر متخصصانپس از کاشت به مصرف داروهای فیناستراید و روگین است زیرا با مصرف این داروها 70تا 80 درصد روند ریزش مو قطع می گردد و الگوی ریزش مو را تثبیت می نماید.

 

نکته:اکثر موهایی که درهفته اولیه کاشت دچار ریزش می شوند فقط ساقه مو می باشد،پس ازکاشت مو فولیکول های مو توسط بافت پوست محکم گرفته می شوند و امکان ریزش مو همراه با ریشه بسیار کم و محدود می باشد.فولیکول های پیوند داده شده در زیر بافت پوست پس از گذشت 4-5 روز تثبیت گردیده و دیگر دچار ریزش نخواهد شد.

  • پس از گذشت 20 الی 40 روز از کاشت مو به وسیله هر یک از روش های کاشت مو،به طور میانگین بین 80 تا 100 درصد از موها شروع به ریختن می نمایند،البتهدر مواردی استثنا ممکن است فردی با 40 تا 60 درصد ریزش مواجه شود ولی به طور قطعی 97 درصد از اشخاصی که عمل کاشت مو را انجام داده اند با این ریزش روبرو می شوند.

 

هزینه ترمیم و کاشت مو؟

هزینه کاشت مو هم برای مو و هم ابرو به تجربه و مهارت پزشک متخصص و تعداد گرفت های پیوندی بستگی دارد.به طور عمومی هزینه کاشت مو بر اساس میزان گرافت های مورد نیاز برای هر شخص متفاوت می باشد.و این اشخاص به داوطلب های کوچک،متوسط و بزرگ تقسیم می شوند تا هزینه نهایی به فرد اعلام گردد.کیس هایکوچک به طور معمول 1000 گرافت یا کمتر و کیس های متوسط 1500 گرافت و درنهایت موردهای بزرگ 2000 یا بیشتر برای هر پیوند موی سر دریافت می نمایند.

چه افرادی برای روش های ترمیم مو مناسب تر می باشند؟

جراحان پلاستیک و پزشکان دارای تخصص در زمینه انجام کاشت و ترمیم مو بسیار مناسب می باشند.این افراد با بکارگیری تخصص و مهارت خود می توانند کارایی و اثربخشی مطلوبی را در زمینه کاشت مو داشته باشند و نیازها و انتظارات فرد مراجعه کننده را برآورده نمایند.

منبع : علل ریزش مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا