خدمات کاشت

آیا کاشت مو با بانک موی ضعیف قابل انجام می باشد؟

کاشت مو برای اشخاصی که بانک موی ضعیفی دارند به طور عمومی پیچیده تر از کاشت مو برای افرادی است که بانک موی مناسب دارند و این مساله عوما می تواند برای اشخاصی که دارای بانک موی ضعیفی هستند مشکل ساز باشد اما راه حل چه می باشد؟

آیا اشخاصی که دارای بانک موی ضعیف هستند می توانند مراحل کاشت مو را انجام دهند؟

 

چه روش هایی برای کاشت مو وجود دارد تا افرادی که دارای بانک موی ضعیف هستند بتوانند از مزیت های کاشت مو استفاده کنند؟

برای پاسخ به این سوالات شما می بایست ما را تا انتهای این مقاله دنبال نمایید تا بتوانید جواب سوالات خود را بگیرید.

بانک مو چیست؟

در روش های کاشت مو معمولا گرافت ها یا پیوندهای مو از قسمت های مختلف بدن جدا شده و در قسمت مورد نظر کاشته می شوند که باید بدانید اصولا جداسازی از بخش پس سر انجام می گیرد،به قسمتی که از آن گرافت های مو برداشته می شود بانک مو نامیده می شود.

جالب است بدانید در مردان به طور معمول موهای پشت و اطراف سر دارای تراکم بالایی هستند و جداسازی گرافت ها از این سمت ها صورت می پذیرد.

بانک موی ضعیف و کاشت مو

هرچه بانک مو قوی تر باشد و میزان تراکم بیشتری داشته باشد،کاشت موی بهتری بدست می آید.کاشت مو با بانک موی ضعیف نیز قابل انجام و غیر ممکن نمی باشد.

اگرچه کاشت مو با بانک موی ضعیف برای متخصصین کاشت مو کار بسیار سختی است اما امری غیر ممکن نبوده و کاملا قابل انجام شدن می باشد.این امر وابسته به نظر پزشک و به میزان ضعف بانک مو روش های مختلفی جهت کاشت اتخاذ می نماید که در ادامه این روش ها را نام می بریم و توضیحات کاملی را ارائه می دهیم.

روش ترکیبی برای بانک موی ضعیف

هر دو تکنیک FUT و FIT در این روش مورد استفاده قرار می گیرد و نواحی طاسی به طور کامل پوشیده می شود.به گفته متخصصان،روش ترکیبی روش بسیار تاثیرگذاری می باشد.در این روش برداشت گرافت های مو در حدود 4000 عدد می رسد که این خود تعداد گرافت برداشت شده چشمگیری می باشد.باید بدانید در کاشت ریش و سیبیل نیز روش FIT به تنهایی جوابگو نمی باشد زیرا در آن صورت گرافت برداشت شده بسیار محدود می باشد و اتلاف فولیکولی نیز حاصل می گردد.

روش BHT

این مدل روشی عالی جهت کاشت مو برای اشخاصی است که دارای بانک موی ضعیفی هستند.روش bht با عنوان پیوند موی بدن به سر معروف می باشد که در این متد می توان ما بین 500 تا 600 کرافت مو از بدن فرد فاقد بانک مو برداشت نمود یا 1500 گرافت از ناحیه ریش جداسازی کرد و مورد استفاده قرار داد و نیز گرچه نمی توان برای احیای کامل خط رویش از موهای بدن استفاده نمود اما برا پرکردن برخی ازناحیه ها و نیز برای بالا بردن تراکم مو می توان از این روش استفاده نمود و مساله جالب درباره کاشت مو به روش BHT این است که در این روش مانند روش FITشما جای هرگونه زخم جراحت و بریدگی را شاهد نمی باشید.

در برخی از کلینیک های مجهز و مطرح مو برداشت گرافت های مو از ناحیه پشت قفسه سینه و زیر فک انجام می گیرد تا فرد دچار آسیب ظاهری نگردد و جالب است بدانید از موهای ریش نیز برداشت انجام می گیرد و به این حالت که اگر شخص دارای ریش های پرپشت و پرمو باشد می توان 1500 گرافت مو را از این ناحیه بدست آورد.

روش مکمل یا جایگزین

اگر چه می دانیم BHT روشی مناسب برای جبران موهای از دست رفته نمی باشداما به منظور کاشت مو با بانک موی کم BHT می تواند به صورت یک روش مکمل مورد استفاده قرار بگیرد.

جزئیات روش BHT

در این روش فولیکول ها از محل مشخص شده برداشته می شوند و به سر منتقل می شوند.اگرچه زخم های بسیار کوچکی را بر جا می گذارند اما این زخم ها کوچک و سطحی می باشند و پس از گذشت زمانی به طور کامل بهبود می یابند و دیگر اثری از لکه و زخم وجود ندارد.

 

مقالات خدمات کاشت

 

کاشت مو با بانک موی دیگران دارای چه مزیت هایی می باشد؟

کاشت مو با بانک موی دیگران دارای مزیت هایی می باشد.اول این که زخم در محل بانک مو دیگر وجود ندارد و دوم اینکه کمک بسیار زیادی به افرادی که دارای بانک موی نامناسب هستند می نماید و سوم اینکه در این مورد بیمار دوره نقاهت کمتری را طی می نماید.

کاشت مو با بانک موی دیگری دارای چه معایبی است؟

اگرچه کاشت مو با بانک دیگران دارای مزایایی فراوانی می باشد اما در این روش ممکن است فولیکول های کاشته شده ضعیف عمل نمایند و رشد مو مختل گردد و نیز با برداشت مو،ممکن است ایجاد عفونت نماید و گاهی سلامت بیمار به چالش بیفتد و نیز در این روش احتمال پس زدن فولیکول های کاشته شده و ریزش مجدد پس از گذشت زمان کوتاه مدت یا طولانی مدت وجود دارد.

چه نگرانی هایی جهت استفاده از موهای بدن برای کاشت موی سر وجود دارد؟

  • سازگار نبودن موهای سطح بدن و موهای سطح سر و در نهایت ناموفق بودن عمل کاشت مو
  • متفاوت بودن ساختار موهای سطح بدن و سطح سر
  • از بین رفتن موهای پیوند زده شده در بازه زمانی 2الی 3سال

افرادی که جهت کاشت مو اقدام می نمایند باید په ویژگی هایی داشته باشند؟

  • مقدار تراکم موهای سر این افراد بهتر است کم بتشد
  •  باید دارای سن مناسب برای انجام عمل را داشته باشند
  • باید از همه لحاظ آمادگی برای انجام عمل را داشته باشند.

دلیل اهمیت بانک مو چه می باشد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا معمولا برداشت گرافت های مو از قسمت های پشت سر و طرفین انجام می گردد و چرا کمتر از بخش های دیگر مو استفاده می کنند؟این به این علت است است که متخصصان این حوزه طبق تجربه بدست آمده به این رسیده اند که این نواحی در برابرطاسی مقاوم تر هستند و به همین علت نواحی پشت سر و طرفین در برداشت بانک مو دارای اهمیت بسیار بالایی می باشند.

منبع : webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا