خدمات جراحی بینی

عمل جراحی بینی طبیعی

عمل بینی یکی از متداول ترین عمل های زیبایی می باشد که در انواع متفاوت انجام می شود.یکی از محبوب ترین مدل های جراحی،جراحی بینی طبیعی است.این مدل با عمل بینی عروسکی دارای اختلافات و تفاوت هایی ست که درادامه برای شما شرح می دهیم.

آشنایی با جراحی بینی طبیعی

همان گونه که می دانید جراحی بینی با هدف زیبایی و برطرف کردن عیوب بینی صورت می گیرد و جنبه درمانی دارد.به کمک جراحی بینی می توان مشکلات تنفسی را برطرف و تغییراتی در ساختارعمومی بینی ایجاد نمود.

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می گیرد و استفاده از روش ها به صلاح دید و نظر پزشک وابسته می باشد..در روش جراحی طبیعی بر خلاف مدل های عروسکی و فانتزی،پزشک سعی می نماید تا با کمترین تغییرات مشکلات را برطرف نماید.در این روش جراحی تغییرات بالایی در ساختار کلی بینی و پره های آن اعمال نمی شود و فرو و ظاهر مراجعه کننده تا حدود بالایی ثابت می باشد.

در مدت زمان جراحی بینی طبیعی،پزشک می بایست سایز طبیعی بینی را در نظر بگیرد و تقارن و اندازه طبیعی سوراخ ها و پره های بینی را حفظ نماید.پزشک می بایست تقارن و هماهنگی بین اجزای صورت را در حین مدت زمان جراحی در نظر داشته باشد.قوز پشت بینی نیز می بایست به طور کامل حل شود و یک ظاهر طبیعی برای فرد ایجاد کند.

به این نکته توجه نمایید که قبل از عمل زیبایی بینی مطلقا از داروهای رقیق کننده یا منعقد کننده خون بدون اطلاع پزشک استفاده نکنید و نیز مصرف دخانیات را تا دو هفته قبل از عمل قطع نمایید.

پس از عمل نیز لازم است برای کم کردن کبودی و کاستن تورم از کیسه یخ استفاده نمایید.به هنگام خواب نیز سر خود را با زاویه روی بالشت قرار دهید و مطلقا به بینی خود فشار وارد نکنید.از انجام فعالیت های سنگین در ماه اول پرهیز کنید.

می بایست تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک در زمان مقرر و به طور مرتب مصرف شود.رعایت و انجام نکات مراقبتی قبل از عمل تحت نظر پزشک،می تواند برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک نماید.

ویژگی های یک بینی طبیعی و استاندارد

از ویژگی های استاندارد بودن بینی طبیعی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
. فاصله و اندازه یک بینی طبیعی و استاندارد باید با لب و چانه حفظ شود،پزشک متخصص با زیرنظر داشتن طول بینی ،می تواند این میزان فاصله را بدست بیاورد.
. از دیگر خصوصیات یک بینی استاندارد می تون به فاصله میان بینی با چشم اشاره نمود.این مساله پهنای بینی را تعیین می کند.
. پس از انجام عمل بینی طبیعی شما نباید هیچ گونه اختلالی در نفس کشیدن داشته باشید که در صورت اختلال می بایست به پزشکتون مراجعه نمایید.
.زاویه بین بینی و خط عمود به لب ها باید متعادل و استاندارد باشد
. ضخامت پوست بینی هرچقدر نازم تر باشد،می تواند تقارن بیشتری ایجاد نماید .
. یک بینی استاندارد هرگز نباید دارای قوس زیادی باشد،همچنین سربالا بودن زیاد هم نباید وجود داشته باشد.
.در جراحی بینی طبیعی می بایست زاویه بین بینی با دیگر اجزای صورت از قبیل پیشانی،گونه ها،لب و … حفظ شود و استاندارد زیبایی شناسی نیز لحاظ گردد.

 

اختلاف جراحی بینی طبیعی و عروسکی

یکی از مهم ترین تفاوت های جراحی بینی عروسکی و طبیعی فرم انجام شده برای بینی می باشد.در جراحی طبیعی حالت نهایی بینی شخص به خصوص در قسمت نوک و سوراخ ها حفظ می گردد.
اما در جراحی بینی عروسکی نوک بینی به صورت سربالایی و قوس دار می باشد.

داوطلب مناسب

به طور معمول اشخاصی که قصد دارند تا با کمترین میزان تغییردر فرم ظاهری بینی،مشکلات بینی از جمله پولیپ را برطرف و درمان کنند،از این روش استفاده
می نمایند.داوطلب مناسب جراحی بینی به شکل طبیعی باید سلامت جسمانی و روانی کامل داشته باشند و سن حساس بلوغ را گذرانده باشند.
به عبارت دیگر بینی فرد باید کامل شده باشد تا نتیجه نهایی مطلوب و ایده آل شود.افراد باردار و کسانی که دچار مشکلات انعقاد خون و نارسایی قلبی و یا سابقه سکته دارند،داوطلب مناسبی برای این عمل نخواهند بود.

 

مزایای جراحی بینی طبیعی

. دوره نقاهت پس از عمل سریع به پایان می رسد.
. مدت زمان و پروسه این عمل بسیار کوتاه مدت می باشد
.عوارض ناشی از عمل بینی طبیعی بسیار کوتاه می باشد.
.در این روش شکل و ظاهر بینی تا حد زیادی حفظ می گردد.
. در این روش جراحی ظاهر و شکل پره ها و همچنین سوراخ بینی متقارن خواهد بود و هیچ گونه فرورفتگی و قوز در بینی ایجاد نمی شود.
.عمل بینی به روش طبیعی یکی بهترین متدهای جراحی رینوپلاستی می باشد.

هدف از عمل بینی طبیعی چه است؟

به طور معمول عمل بینی طبیعی با هدف ترمیم بینی و اصلاح مشکلات تنفسی که بر اثر نقص مادرزادی یا ضربه هایی که برای افراد وارد شده است انجام می گیرد.در این عمل اندازه و زاویه بینی به شکل جزئی تغییر می کند و پل بینی صاف می شود،تغییر شکل نوک بینی و متقارن ساختن سوراخ های بینی و پره های آن نیز از دیگر اقدامات مورد هدف این عمل جراحی می باشد.

باید در نظر داشته باشید جراحی طبیعی بینی کار دشواری می باشد و باید برای انجام آن به کلینیک معتبر مراجعه نمود.

با این اوصاف شما قبل از عمل رینوپلاستی باید به دنبال یک پزشک خوب و با تجربه باشید و در مورد سابقه او جستجو و تحقیق نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب نمایید.دقت کنید پس از جراحی بینی طبیعی هیچ شخصی نباید متوجه عمل شما شود.

عمل بینی طبیعی برای آقایان

همان گونه که اطلاع دارید بینی های بسیار باریک و دارای نوک تیز بیشتر مناسب چهره بانوان است،در نتیجه انجام عمل عروسکی و فانتزی جذابیت های ظاهری مردان را تحت تاثیر قرا رمی دهد و ظاهر بینی آن ها را بسیار بد جلوه می دهد.

در اکثر موارد هنگامی که مراجعه کنندگان آقا برای عمل بینی به پزشک رجوع می کنند،تمایل دارند تا نتیجه عمل آن ها به شدت نچرال و طبیعی باشد و تغییرات اصلا محسوس نباشد.به همین علت جراحی بیینی طبیعی در بین آقایان بسیار پرطرفدار است و با انجام آن می توان با کمترین تغییرات نقص های ظاهری و مشکلات بینی مانند پولیپ بینی،انحراف بینی،قوز بینی،افتادگی بینی،بزرگی بینی و نداشتن تقارن بینی را برطرف نماید.

روش های جراحی بینی طبیعی

عمل بینی به طور معمول بسته به شرایط ،نوع بینی و نظر پزشک به دو روش باز و بسته صورت می گیرد،در ادامه هر یک از روش ها را به شما عزیزان بازگو خواهیم کرد:

جراحی به روش باز

در این روش ،اصلاحات در شکل ظاهری بینی با بررسی در قسمت میانی سوراخ بینی یا کلوملا آغاز می گردد و پوست بینی به صورت کامل از روی استخوان و غضروف جدا می گردد.
تسلط و مهارت کامل پزشک درهنگام عمل جراحی به روش باز دارای اهمیت بالایی است.

جراحی به روش بسته

در این روش جراحی،تیغه بینی هیچ برشی نمی خورد و همه برش داخل بینی زده می شود.یکی از خوبی های این روش نماندن جای اسکار و برش در اطراف بینی می باشد.اما در روش عمل بینی بسته،به علت آن که پزشک دید کاملی به ساختار بینی ندارد.
در این روش جراحی پزشک محدود تر می باشد و مجبور است از تکنیک های قدیمی بهره ببرد.امروزه با وجود روش جراحی باز و مزیت های زیاد آن اکثر پزشکان و جراحان بینی توصیه می کنند تا از روش بسته استفده نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا