خدمات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل تهران

فیزیوتراپی در منزل تهران ،یکی از روش های درمانی برای توان بخشی افراد بعد از این که در حادثه ای آسیب دیدن و یا به واسطه یک بیماری دچار آسیب و درد در یک ناحیه شدن، فیزیوتراپی هست. هدف از فیزیوتراپی اینه که عملکرد و حرکت و قدرت فرد بیمار بازپروری و حفظ بشه. ممکنه بعضی از افراد دچار شکستگی، شکاف در استخوان، آسیب ستون فقرات، سکته مغزی، اختلالات عصبی، صدمات ناشی از ورزش های سنگین و حتی جراحی شده باشن. چنین افرادی برای این که بتونن توانایی و قدرت بدن خودشون رو به حالت قبل برگردونن نیاز به فیزیوتراپی دارن. معمولا فیزیوتراپیست ها از روش ها و تکنیک های مختلفی استفاده می کنن که این تکنیک ها شامل الکتروتراپی، درمان های سنتی و دستی، برنامه های مختلف ورزشی، کشش عضلاتی، ماساژ، طب سوزنی، گرما و سرما درمانی میشن.

از مزایای فیزیوتراپی اینه که لازم نیست بیمار حتما به یه مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنه و از اون جا کارهای درمانیشو انجام بده. اگه بیمار شرایط لازم و نداشته باشه و یا براش سخت باشه که هر بار به کلینیک مراجعه کنه و کلی انتظار بکشه، می تونه از فیزیوتراپیست درخواست مراجعه به منزل کنه. حتی فیزیوتراپیست می تونه با خودش دستگاه هایی که بیمار برای درمان لازم داره رو بیاره. افرادی که تهران یا شهر دیگه ای زندگی می کنن می تونن از همون فیزیوتراپیست های شهر خودشون در خواست ویزیت در منزل رو داشته باشن. فیزیوتراپی در منزل تهران و شهرستان ها مزایای زیادی داره که در ادامه بیشتر راجع به اون صحبت می کنیم.

در چه مورادی می توان فیزیوتراپی در منزل انجام داد؟

فیزیوتراپی در منزل فقط برای افرادی که سکته مغزی کردن و یا شکستگی خاصی دارن، نیست. افراد با بیماری های مختلف می تونن در منزل روند درمانیشونو انجام بدن. در ادامه چند مورد از اون ها رو نام می بریم:

فیزیوتراپی زانو

زانو یکی از عضوهای حساس بدنه که ممکنه دچار مشکلات ارتوپدی بشه. کسی که این مشکل رو داره می تونه از فیزیوتراپیست درخواست ویزیت در منزل کنه تا مشکلاتی مثل آرتروز زانو، درد به دلیل تعویض مفصل زانو، پارگی رباط صلیبی و غیره رو حل کنه.

فیزیوتراپی سکته مغزی

سکته مغزی به دلیل مسدود شدن یا پارگی رگ های مغزی به وجود میاد و باعث ضعف حرکتی میشه. خیلی از بیمارهای سکته مغزی می تونن با فیزیوتراپی در منزل توان حرکتی خودشون رو برگردونن.

فیزیوتراپی گردن

گردن هم به دلیل انعطاف پذیر بودن و این که وزن بدن رو نگه می داره، یکی از عضوهای حساس و آسیب پذیره. افرادی که مشکلاتی مثل آرتروز گردن، ساییدگی، کاهش فاصله و فتق دیسک گردن و غیره دارن می تونن با فیزیوتراپی مشکل خودشون رو حل کنن.

فیزیوتراپی فلج

افرادی که به دلایل مختلفی دچار فلج شدن، اگه حرکت و جابجایی براشون سخته، می تونن درخواست فیزیوتراپی در منزل در شهر تهران داشته باشن تا عضلاتشون بهبود پیدا کنه. البته تو این فیزیوتراپی تمرکز روی کل بدنه نه فقط قسمتی از بدن که آسیب دیده ست.

فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی

معمولا افرادی که به تازگی عمل جراحی کردن، حرکت و جابجایی به مدت زیاد براشون سخته و از طرفی دردی رو تو ناحیه جراحیشون حس می کنن که می تونه براشون آزاردهنده باشه. در چنین موقعیت هایی پزشک برای اون ها دستور فیزیوتراپی در منزل تهران و میده تا بتونن دوباره به حالت عادی خودشون برگردونن.

مزایای فیزیوتراپی در منزل تهران

فیزیوتراپی در منزل اگه به واسطه یک فیزیوتراپیست حرفه ای و ماهر انجام بشه، مزایای خیلی زیادی برای بیمار به همراه داره که تو این قسمت چند مورد از اون ها رو براتون توضیح می دیم.

  • از خوبی های فیزیوتراپی در منزل تهران این هست که دیگه لازم نیست بیمار شرایط سختی رو بگذرونه تا خودش رو به مرکز یا کلینیک فیزیوتراپی برسونه. حتی نیازی هم نیست خانواده، دوست یا بستگان در کنار بیمار باشن تا بتونه تمرینات رو انجام بده.
  • از اون جایی که بیمار قرار تمرینات و حرکات فیزیوتراپی رو تو منزل خودش انجام بده، قطعا آرامش بیشتری داره و بدون کمترین استرس می تونه تمرینات خودش را با کمک فیزیوتراپیست انجام بده. یه موضوع دیگه هم این هست که بیمار می تونه با لباس راحتی و منزلی تمرینات رو انجام بده که خب قطعا این موضوع خیلی بهتر از این هست که بیمار بخواد با لباس بیرونی تمرین کنه. در کل احساس راحتی بیمار باعث می شه تا طول درمان بیماری هم کاهش پیدا می کنه و بیمار خیلی زودتر به نتیجه برسه.
  • یکی دیگه از مزایای فیزیوتراپی در منزل این هست که بیمار با حرکات و تمرینات بیشتر آشنا میشه و می تونه بهتر آموزش ببینه تا زمان هایی که فیزیوتراپیست نیست، خودش به تنهایی این حرکات رو انجام بده.
  • از مزایایی دیگه فیزیوتراپی در منزل تهران این هست که خدمات مثل تمرینات و حرکات و استفاده از دستگاه رو بیمار به صورت خصوصی از فیزیوتراپیست خودش دریافت می کنه. این موضوع خیلی مهمه و می تونه باعث آرامش بیمار و کیفیت حرکات بشه. معمولا فیزیوتراپیست هایی که در منزل بیمار خودشون را ویزیت می کنن، در طول روز تعداد بیماران کمتری دارن و چون تعداد این بیمارها کمتره، قطعا کیفیت کار فیزیوتراپیست بیشتر میشه.
  • در فیزیوتراپی در منزل تهران دیگه بیمار هزینه رفت و آمد نمیده و این هزینه حذف میشه. این موضوع برای بیمارهایی که تو تهران تو مسیرهای پر ترافیک زندگی می کنند و باید هزینه زیادی رو صرف حمل و نقل می کردند، خیلی با ارزشه.

تکنیک های متداول فیزیوتراپی

به طور معمول بیشتر روش ها و تکنیک های درمانی فیزیوتراپی برای بیمارها قابل اجراست اما بعضی از تکنیک ها بیشتر و رایج تر هستن و معمولا افراد بیمار ترجیح میدن که این حرکات رو تو منزل انجام بدن. این تکنیک ها شامل موارد زیر میشن:

منوال تراپی

تو این روش فیزیوتراپیست از دست خودش برای درمان بخش های مختلف بدن استفاده می کنه. این روش خیلی کمک می کنه تا درد در مفاصل و عضلات بیمار کاهش پیدا کنه و بیمار دامنه حرکتی بیشتری پیدا کنه.

 الکتروتراپی

تو این روش هم از یه دستگاه خاصی استفاده می شه که می تونه اعصاب و عضلات درگیر رو از طریق تحریک الکتریکی درمان کنه. در این روش التهاب ناحیه آسیب دیده خیلی کمتر میشه و گردش خون بالا میره و ماهیچه تحریک میشه تا هورمون اندروفین که همون هورمون ضد درده ترشح کنه.

ماساژ تراپی

یکی از رایج ترین روش های فیزیوتراپی در منزل تهران، ماساژ درمانی هست که فیزیوتراپیست با اعمال فشار و کشش روی بدن بیمار کمک می کنه تا ماهیچه ها اندورفین ترشح کنن و درد کاهش پیدا کنه. درنتیجه دامنه حرکتی بیمار هم افزایش پیدا می کنه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا